Chrzest

Chrzest dziecka rodziców należących do parafii, należy zgłaszać  przynajmniej miesiąc przed planowaną datą. Należy przedstawić akt urodzenia dziecka /Birth certificate/. Chrzestnym może być osoba, która ukończyła 16 lat, przyjęła sakrament bierzmowania, jest wierzącym i praktykującym katolikiem. Nie mogą tej funkcji pełnić osoby będące w związku cywilnym (bez ślubu kościelnego).

Nauki przed chrztem dla obojga rodziców i chrzestnych w sali z tyłu kościoła - w pierwszą, drugą i trzecią sobotę miesiąca o godz. 17.00.

Każda dana łaska przechodzi przez trzy źródła: od Boga do Chrystusa, od Chrystusa do Dziewicy, od Dziewicy do nas.

św. Bernardyn ze Sieny