XII Niedziela Zwykła 20.06.2021

20 czerwca 2021

25(1947)                                              XII Niedziela Zwykła                                   Rok B                       20/6/2021

Niedziela – 20 czerwca,  XII Niedziela Zwykła

9.30– Dziękczynno-błagalna w int. Wiolety z ok. 30r.ur.

11.30(on-line z udziałem wiernych) – O błog. Boże i łaski dla Michała w dn. ur.

18.00 – Za + śp. rodziców Elżbietę i Michała(3r.śm.) Komolibus

Poniedziałek  21 czerwca, Św. Alojzego Gonzagi

11.30 – O potrzebne łaski dla Marka

Wtorek – 22 czerwca

11.30   – Za + śp. Stanisława Jackiewicz – gr.

Środa – 23 czerwca

19.00(on-line z udziałem wiernych)  – Za + śp. Urszulę, Jana i Jadwigę

Czwartek  – 24 czerwca, Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

19.00 (on-line z udziałem wiernych) – Za + śp. Stanisława Jackiewicz – gr.

Piątek – 25 czerwca

19.00 (on-line z udziałem wiernych)  – Za dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota – 26 czerwca

10.30   Za + śp. Stanisławę Kowalczyk

18.00(on-line z udziałem wiernych) – Za + śp. Stanisława Bogusza

Niedziela – 27 czerwca,  XIII Niedziela Zwykła

9.30– Dziękczynno-błagalna w int. Anety i Pawła w 20r. ślubu

11.30(on-line z udziałem wiernych) – Za + śp. Genowefę, Ryszarda i Andrzeja Nowakowskich

14.00 – Msza I Komunijna

18.00 – Dziękczynna za pomyślne ukończenie studiów

1.       SPOWIEDŹw piątek od godz. 18.00 m.in. dla dzieci komunijnych i ich rodzin.

2.      NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE – 10 minut przed Mszą Świętą. Zapraszamy.

3.      ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA – Zapraszamy do lektury Patris corde, listu poświęconego św. Józefowi. Módlmy się do św. Józefa słowami Papieża: „Witaj, opiekunie Odkupiciela, i oblubieńcze Maryi Dziewicy. Tobie Bóg powierzył swojego Syna; Tobie zaufała Maryja; z Tobą Chrystus stał się człowiekiem. O święty Józefie, okaż się ojcem także i nam, i prowadź nas na drodze życia. Wyjednaj nam łaskę, miłosierdzie i odwagę, i broń nas od wszelkiego zła. Amen.Patris corde

4.      WOLONTARIUSZE – Kościół może być otwarty tylko przy zachowaniu wymogów sanitarnych. Na każdą Mszę potrzebujemy wolontariuszy. Można się zapisać przy wejściu do kościoła. Bez pomocy wolotariuszy kościół będzie zamknięty.

5.      KOŚCIÓŁ OTWARTY W niedzielę w godz. 9.00-10.30; 11.00-12.30; 12.45-13.50; 17.30-19.00; w poniedziałek i we wtorek od 11.00 do 14.00; od środy do piątku od w godz. 12.00-13.30 oraz 18.30-20.00; w sobotę 10-11.30; 12.30-14.00; 17.30-19.00.

6.      MSZE GREGORIAŃSKIEza śp. Stanisława Jackiewicza będą odprawiane w naszym kościele w terminie od 22 czerwca do 21 lipca br.

7.      PRZYGOTOWANIE DO KOMUNIIUroczystość I Komunii jest zaplanowana na 27 czerwca 2021r. W tym tygodniu ostatni tydzień nowenny dzieci i ich rodzin przed uroczystością I Komunii. Zapraszamy do modlitwy za przystępujących do sakramentu eucharystii.

8.      BIERZMOWANIE Jeśli ktoś pragnie rozpocząć przygotowania do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej proszę zgłaszać się do Księdza Proboszcza.

9.      MATKI W MODLITWIE - prawie trzy dekady temu w Anglii powstał ruch "Matki w modlitwie" dla kobiet, które co tydzień chcą wspólnie modlić się za swoje dzieci - jeśli któraś z pań chciałaby się włączyć w ruch w naszej parafii, istnieje taka możliwość.

10.   DOMOWY KOŚCIÓŁ Zapraszamy małżeństwa, które chciałyby dołączyć do wspólnoty i uzyskać więcej informacji o kontakt z Violettą, nr tel.07586234220 lub email. rvjaskolski@gmail.com

11.   PARKOWANIE  - Przyjeżdżający samochodem na Msze Święte w ciągu tygodnia i w soboty są proszeni o pozostawienie numeru rejestracyjnego samochodu oraz danych kontaktowaych. W najbliższym czasie pozwolenia papierowe przestaną obowiązywać.

12.   KOŚCIÓŁ W CZASIE KORONAWIRUSA. Sakrament pokuty i pojednania przy zachowaniu rygoru sanitarnego. Komunię Świętą możemy przyjmować na rękę lub do ust – proszę o podchodzenie na końcu kolejki. Jesteśmy wdzięczni za utożsamianie się z naszym kościołem i troskę o naszą świątynię. Istnieje możliwość wsparcia naszej Parafii. Można to zrobić przelewem na konto parafii. Nazwa konta PCM Birmingham, sort code 30-94-57, acc no 02036505. Osoby dające w systemie Gift Aid prosimy o dopisek GA.

13.   ZALECENIA COVIDOWE: jeśli czujemy się źle lub mamy symptomy wskazuące na COVID-19 proszę nie przychodzić do kościoła;  dezynfekujemy ręce przy wejściu i wyjściu z kościoła; przy wejściu do kościoła wpisujemy się na listę zgodnie z zaleceniami; jeśli ze względów zdrowotnych źle się poczujemy będąc w kościele proszę zgłosić się do wolontariusza; jest obowiązek zakrywania ust i nosa; zachowujemy odstęp 1 metra, jednak osoby z tego samego domu mogą siedzieć obok siebie bez dystansowania się; PROSIMY O ZACHOWANIE TROSKI O MIEJSCE ŚWIĘTE I LUDZI KTÓRZY DO TEGO MIEJSCA PRZYCHODZĄ.

14.   KOLEKTY „Bóg zapłać” za przekazywane ofiary na tacę i na konto parafialne. Taca: £326.42; Gift Aid £98.50. Jesteśmy wdzięczni naszym Parafianom i osobom, które wspierają nas modlitewnie i ofiarą.

15.   GIFT AID – Kopertki do odebrania w zakrystii. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

16.   KANCELARIA PARAFIALNA – zapraszamy do indywidualnego umawiania się.

17.   POLSKIE CENTRUM– z całego serca dziękuję za modlitwę i za zaangażowanie. Bardzo proszę o modlitwę w tej intencji, aby tak jak kiedyś Polish Millennium House(PMH) był budowany w duchu jedności, tak by mógł dalej w tym samym duchu kontynuować swoją działalność. Zapraszamy do uczestnictwa w trosce o dobre użytkowanie PMH.

18.   ZMARLI– Pogrzeb śp. Marii Michmiel odbędzie się 22.06. w Sutton Coldfield Creamatorium. Wieczny odpoczynek…

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Nie upadek jest rzeczą najgorszą, lecz to, że ktoś po upadku leży i nie wstaje, trwa w złości i słabości swej woli pokrywa myślami zwątpienia.

św. Jan Chryzostom