Niedziela Palmowa 5.04.2020

4 kwietnia 2020

1.    RÓŻA RÓŻAŃCOWA 5.04.zmiana tajemnic różańcowych. Intencja powszechna: o wyzwolenie od uzależnień. Módlmy się, aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień otrzymały pomoc i były otoczone opieką. Intencja parafialna: O moc Ducha Świętego do dobrego przeżywania w jedności z Panem Jezusem obecnej trudnej sytuacji, abyśmy pozwolili Panu Bogu działać w nas i przez nas.
  2.    TRIDUUM PASCHALNE 9-11.04W Wielki Czwartek – wspominamy ustanowienie Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. W Wielki Piątek – wspominamy mękę i śmierć Jezusa Chrystusa. Droga Krzyżowa o godz. 18.00, Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 19.00. W Wielki Piątek obowiązuje „post ścisły”. Post ścisły polega na ograniczeniu się w ciągu dnia wyłącznie do jednego posiłku do syta oraz dwóch niepełnych. Przestrzegać powinni go wszyscy katolicy od 18. roku życia do rozpoczęcia 60. roku życia.Wszyscy powyżej 14. roku życia mają w te dni powstrzymać  się od spożycia mięsa. Przepis ten obowiązuje każdego katolika do końca życia. Wielka Sobota – dzień ciszy i postu, rozważamy śmierć Jezusa oraz zstąpienie Zbawiciela do piekieł. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 21.30. W czasie Liturgii odnowienie przyrzeczeń Chrztu św. – przygotujmy świece. W Wielką Sobotę zapraszamy do duchowego uczestnictwa w adoracji Grobu Pańskiego.
  3. POŚWIĘCENIE POKARMÓW–  (on-line) na zakończenie Liturgii Wigilii Paschalnej
  4.   CIEMNA JUTRZNIA– zapraszamy na nabożeństwo „Ciemnej Jutrzni” (on-line) w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 10.00,  o godz. Proszę znaleźć teksty liturgiczne z godziny czytań i jutrzni np. na www.brewiarz.pl..
  5.    KOŚCIÓŁ W CZASIE KORONAWIRUSA Episkopat w Anglii i Walii, troszcząc się o dobro wiernych, podjął decyzję, że od piątku wieczorem(20.03.) aż do odwołania nie będzie możliwości bezpośredniego uczestnictwa wiernych we Mszy Świętej. Jest natomiast możliwość uczestnictwa w transmitowanych przez media Mszach Świętych. Nie ma też możliwości przystępowania do sakramentu pokuty i pojednania. Nasz kościół będzie zamknięty aż do odwołania. Intencje na Msze Święte, które zostały zamówione, będą odprawione wg wcześniej umówionych terminów. Z naszego kościoła transmisje w najbliższą niedzielę 5.04. (g. 11.30) i w inne dni według harmonogramu. Zapraszamy do duchowego uczestnictwa w liturgii. Jesteśmy wdzięczni za utożsamianie się z naszym kościołem i troskę o naszą świątynię. Istnieje możliwość wsparcia naszej Parafii. Można to zrobić przelewem na konto parafii. Nazwa konta PCM Birmingham, sort code 30-94-57, acc no 02036505. Osoby dające w systemie Gift Aid prosimy o dopisek GA.
  6.   DROGA KRZYŻOWA– zapraszamy do indywidualnego odprawiania tego nabożeństwa. Weźmy tekst nabożeństwa i w milczeniu duchowo przemierzajmy tę drogę łącząc się myślami z Panem Jezusem
  7.  GORZKIE ŻALE– zapraszamy do rodzinnego w domach odprawiania nabożeństwa, które przypomina nam o śmierci Pana Jezusa
  8.    PRZYGOTOWANIE DO CHRZTU ŚWIĘTEGOspotkania wznowione po zniesieniu zakazu gromadzenia się.
  9.    PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ– informacje na zakładce I Komunia 2020
  10.   PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA – informacje na zakładce Bierzmowanie 2020
  11. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKIspotkania wznowione po zniesieniu zakazu gromadzenia się.
  12. SPOTKANIA BIBLIJNEspotkania wznowione po zniesieniu zakazu gromadzenia się.
  13. PIELGRZYMKA  m.in. do Fatimy i Santiago planowana na 20-26 maja. Ze względu na obecną sytuację prowadzimy rozmowy w kierunku zmiany terminu. Dalsze informacje nastąpią. To protect your privacy, remote images are blocked in this message. Display images
  14.  PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJnajwcześniej w przyszłym roku.
  15. OAZA DZIECI BOŻYCH - spotkania wznowione po zniesieniu zakazu gromadzenia się.
  16.   SCHOLA DZIECIĘCA spotkania wznowione po zniesieniu zakazu gromadzenia się.
  17. KANCELARIA PARAFIALNA – zapraszamy do indywidualnego umawiania się.
  18.  KAWIARENKA–  dalsze informacje nastąpią
  19.  PARAFIANIE– parafianinem stajemy się poprzez jasno wyrażoną deklarację tj. wypełnienie karty zgłoszenia do Parafii siebie i swoich bliskich, mieszkających pod tym samym adresem. Konieczność zapisu wynika ze struktury naszej Parafii, która jest Parafią personalną, a nie terytorialną. Wszystkie osoby, które mieszkają poza terenem swojej dotychczasowej Parafii przez okres dłuższy niż trzy miesiące, powinny znaleźć sobie nową Parafię, z którą będą związani.
  20.  KOLEKTY – „Bóg zapłać” za przekazywane ofiary.
  21.    GIFT AID  - Bóg zapłać za wsparcie naszej parafii.
  22.  KOŁO SENIORÓW – spotkania wznowione po zniesieniu zakazu gromadzenia się.
  23. DNI MŁODYCH 2020 pod hasłem „Nie bój się. Wierz tylko.” – odbędą się w dniach od 19 do 21 czerwca w Laxton Hall dla młodzieży w wieku od 14 do 21 roku życia. Zapraszamy do udziału. Więcej informacji na stronie www.dnimlodych.co.uk. Zapisy on-line do 30 kwietnia.
  24.  POLSKIE CENTRUM –  zamknięte do odwołania
  25.  WALNE ZEBRANIE – termin zostanie ustalony po zniesieniu zakazu gromadzenia się.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Posiadamy w sobie dużo więcej możliwości, niż o tym wiemy.

bł. Teresa Benedykta od Krzyża