Święto Świętej Rodziny 2019

31 grudnia 2019

1. PRZYRZECZENIA MAŁŻEŃSKIE– dzisiaj przeżywamy w łączności z całym Kościołem Święto Świętej Rodziny. W tym dniu podczas Mszy Świętej małżeństwa mogą odnowić swoje zobowiązania małżeńskie. „Święta Rodzino – wstawiaj się za wszystkimi rodzinami naszej Parafii!”.

2. ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY - zapraszamy do udziału w nabożeństwie i zawierzenia swoich rodzin opiece św. Józefa, Maryi i Dzieciątka Jezus w niedzielę, 29/12 o godz. 17:00.

3. PRZYGOTOWANIA ŚWIĄTECZNE– dziękujemy wszystkim parafianom za udział w przygotowaniu kościoła (wystrojenie, posprzątanie) oraz za całoroczną troskę o Dom Boży, gdzie w sposób szczególny świętujemy przyjście Boga na świat – tutaj Bóg jest obecny cały czas pod postacią chleba. Dziękujemy dzieciom i młodzieży oraz wszystkim grupom parafialnym, które przygotowały świąteczną dekorację.

4. NABOŻEŃSTWO NA ZAKOŃCZENIE ROKU– w ostatni dzień roku, 31.12.2019r. o godz. 17.00 będzie Msza Święta na zakończenie roku oraz nabożeństwo dziękczynno-prtzebłagalne. Czas Mszy Świętej został dobrany tak, aby wszystkim Parafianom umożliwić udział we Mszy oraz w celebracji sylwestrowej.

5. NOWY ROK– w pierwszy dzień Nowego Roku, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - Msze Święte według porządku niedzielnego. Będziemy się modlić o pomyślność, potrzebne łaski dla każdego z nas, naszych rodzin, wszystkich dobrodziejów na Nowy Rok 2020.

6. OBJAWIENIE PAŃSKIE– Uroczystość Trzech Króli obchodzimy w przyszłą niedzielę. Podczas Mszy Świętej poświęcenie wody, kadzidła, złota i kredy. Kreda będzie dostępna przy żłóbku.

7. RÓŻA RÓŻAŃCOWA w niedzielę 5.01.po Mszy Świętej o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych.Intencja ewangelizacyjna o promocję pokoju na świecie. Módlmy się, aby chrześcijanie i ci, którzy należą do innych religii oraz ludzie dobrej woli umacniali pokój i sprawiedliwość na świecie. Intencja parafialna: W intencji Parafian, aby w 2020r. otworzyli swoje serca na działanie Bożej łaski.

8. CHRZEST PAŃSKI – na niedzielną Mszę 11/12.01.2020 przychodzimy ze świecami chrzcielnymi. Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w liturgii przypominającej wartość i owocność sakramentu chrztu świętego.

9. OPŁATEK PARAFIALNY– 12 stycznia 2020r. w Polskim Centrum. Początek ok. 13.00. Zapraszamy wszystkich Parafian i wszytskie grupy działające przy Parafii. W programie m.in. jasełka przygotowane przez dzieci i animatorów Scholki Dziecięcej oraz kolędowanie w wykonaniu różnych grup muzycznych, a także wspólny śpiew kolęd.

10. WIZYTA DUSZPASTERSKA– Po Mszy Świętej można podejść do zakrystii i zapisać się na kolędę.

11. PRZYGOTOWANIE DO CHRZTU ŚWIĘTEGO - w I, II i III sobotę miesiąca o godz. 17.00.

12. PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ– kolejna katecheza w środę 8.01. o godz. 18.00. Zapraszamy do czynnego udziału i do wspólnej modlitwy.

13. PIELGRZYMKA  m.in. do Fatimy i Santiago 20-26 maja. Więcej informacji u Księdza Proboszcza. To protect your privacy, remote images are blocked in this message. Display images

14. SKLEPIK Zapraszamy do sklepiku. Jest nowa dostawa i wiele ciekawych propozycji począwszy od kartek świątecznych i kalendarzy na Nowy Rok, poprzez różnego rodzaju artykuły religijne, a skończywszy na nowych wydaniach Biblii dla dzieci i młodzieży i grach o tematyce religijnej.

15. SCHOLA DZIECIĘCA Zapraszamy dzieci w wieku 9-16, które lubią śpiewać i chciałyby dołączyć do naszej dziecięcej scholi. Nasze próby odbywają się w soboty od 16.00 do godziny 17.00 w kościele. Służymy oprawą muzyczną  w każdą niedzielę na Mszy dla dzieci o 9.30.

16. KANCELARIA PARAFIALNAna czas wizyt duszpasterskich w sprawach kancelaryjnych zapraszamy po Mszy Świętej lub po wsześniejszym umówieniu.

17. KAWIARENKA–  zapraszamy po Mszy Świętej o godz. 9.30 i 11.30.

18. KOLEKTY –  „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę £582.44 oraz Gift Aid £194.

19. KOŁO SENIORÓW - zaprasza na kolejne spotkanie w czwartek 9 stycznia po Mszy św. o godz. 10.30. Pani Basia Pawłowska (tel. 0121 694 4812) przyjmuje zapisy na doroczny Opłatek  Koła Seniorów, który odbędzie się w czwartek 16 stycznia 2020 r. Początek godz. 12.00. Cena obiadu £12 od osoby.

20. DNI MŁODYCH 2020 pod hasłem „Nie bój się. Wierz tylko.” – odbędą się w dniach od 19 do 21 czerwca w Laxton Hall dla młodzieży w wieku od 14 do 21 roku życia. Zapraszamy do udziału. Więcej informacji na stronie www.dnimlodych.co.uk. Zapisy od-line do 30 kwietnia.

21. ZMARLI– miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Stanisława Jackiewicza. Wieczny odpoczynek…

NA NOWY ROK 2020

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i wszystkim ludziom dobrej woli

życzymy  wszelkiej pomyślności, dobroci serca i poczucia bezpieczeństwa,
odkrywania nowych talentów, a przede wszystkim świadomości, że jesteśmy dziećmi Bożymi.

Niech Nowy Rok będzie okazją do głoszenia Dobrej Nowiny.

Ks. Krzyszof i Ks. Artur

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Każda dana łaska przechodzi przez trzy źródła: od Boga do Chrystusa, od Chrystusa do Dziewicy, od Dziewicy do nas.

św. Bernardyn ze Sieny