Niedziela Palmowa

14 kwietnia 2019

1. SPOWIEDŹ– możliwość spowiedzi w czasie Triduum Paschalnego, przed każdą Liturgią, podczas czuwania, a także w Święto Bożego Miłosierdzia. Przypominamy o obowiązku przystąpienia przynajmniej raz w roku do Sakramentu Spowiedzi i Komunii Świętej w okresie wielkanocnym.

2. GORZKIE ŻALE– nabożeństwo w każdą niedzielę od godz. 11.00.

3. DROGA KRZYŻOWA– we wtorek o godz. 19.00 prowadzona przez Harcerki, w Wielki Piątek
    o godz. 18.00. prowadzona przez małżeństwa z Domowego Kościoła.

4. CIEMNA JUTRZNIA– zapraszamy na nabożeństwo „Ciemnej Jutrzni” w Wielki Czwartek o godz. 10.00,  w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 09.00.

5. TRIDUUM PASCHALNE 18-20.04Wielki Czwartek – wspominamy ustanowienie Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Adoracja w „Ciemnicy” do godz. 22.00. Wielki Piątek – wspominamy mękę i śmierć Jezusa Chrystusa. Liturgia Wielkiego Piątku w jęz. angielskim o godz. 13.10, Droga Krzyżowa w jęz. angielskim o godz. 15.00, Droga Krzyżowa w języku polskim o godz. 18.00, Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 19.00. Adoracja przy „Grobie Pańskim” do godz. 24.00. W Wielki Piątek obowiązuje „post ścisły”. Post ścisły polega na ograniczeniu się w ciągu dnia wyłącznie do jednego posiłku do syta oraz dwóch niepełnych. Przestrzegać powinni go wszyscy katolicy od 18. roku życia do rozpoczęcia 60. roku życia.Wszyscy powyżej 14. roku życia mają w te dni powstrzymać  się od spożycia mięsa. Przepis ten obowiązuje każdego katolika do końca życia. Wielka Sobota – dzień ciszy i postu, rozważamy śmierć Jezusa oraz zstąpienie Zbawiciela do piekieł. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 21.30. W czasie Liturgii odnowienie przyrzeczeń Chrztu św. – przynosimy świece. W Wielką Sobotę zapraszamy do uczestnictwa w adoracji Grobu Pańskiego od godz. 07.30 do godz. 21.30.

6. POŚWIĘCENIE POKARMÓW–  na stół wielkanocny w Wielką Sobotę, co pół godziny, od godz. 09.00
    do 12.30 i od godz. 14.30 do 17.00 (ruch jednokierunkowy).

7. UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA– Msze Święte o godz. 09.30, 11.30 i 18.00. Natomiast
    22 kwietnia Msze Święte o godz. 09.30, 11.30, 13.10 – Msza Święta w jęz. angielskim i o godz. 18.00.

8. NOWENNA I NIEDZIELA  BOŻEGO MIŁOSIERDZIA– od Wielkiego Piątku aż do 27 kwietnia, będziemy się modlić słowami Koronki Bożego Miłosierdzia. Zwieńczeniem naszych modlitw będzie udział
    we Mszy Świętej w niedzielę 28 kwietnia o godz. 14.00. Po Mszy Świętej „Godzina Miłosierdzia Bożego”. Nabożeństwo i Msza Święta w jęz. polskim i angielskim. Po „Godzinie Miłosierdzia” wspólna Agapa. Prosimy przynieść ze sobą coś słodkiego.

9. MINISTRANCI– bardzo prosimy, aby ministranci przychodzili godzinę przed rozpoczęciem każdej z Liturgii Triduum Paschalnego.

10. MEDJUGORIEprosimy o pobranie formularza oraz uregulowanie płatności.

11. ZIEMIA ŚWIĘTAPielgrzymka w dniach 6-13 listopada br. Zapisy u Księdza Proboszcza.

12. SPOTKANIA BIBLIJNEw poniedziałki g. 8.30-10.00 rano na plebani. Proszę przynieść Biblię.

13. DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCHZapraszamy przygotowujących się do małżeństwa na modlitwę i rozważania. Rozpoczęcie w sobotę, 27 kwietnia, Mszą Świętą o godz. 18.00.

14. CHRZEST ŚWIĘTYprzygotowaniew naszej Parafii w I, II i III sobotę miesiąca o godz. 17.00.

15. I KOMUNIA ŚWIĘTA– kolejna katecheza w środę, 1 maja, o godz. 18.00.

16. HARCERKI będą sprzedawać Wielkanocne baranki własnego wyrobu z cukru, 14go kwietnia po Mszach Św. Harcerki zbierają pieniądze aby pomóc dofinansować pielgrzymkę do Lourdes. Z góry dziękujemy. Czuwaj!

17. KANCELARIA PARAFIALNA – na czas Wielkiego Tygodnia i Oktawy będzie nieczynna.

18. KAWIARENKA–  zapraszamy po Mszy Świętej o godz. 9.30 i 11.30. Dziękujemy Adeli, Zycie, Barbarze oraz piekarni Mazowsze za dostarczanie ciast.

19. II ZBIÓRKA– dzisiaj w ramach drugiej tacy możemy złożyć naszą ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

20. KOLEKTY – Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i jako Gift Aid. W minionym tygodniu były złożone następujące ofiary: taca £702.75, Gift Aid £165.20. Fundusz Remontowy: £497.96.

21. GIFT AID – jest formą wsparcia, które umożliwia wszystkim osobom płacącym podatek dochodowy wspierać organizacje charytatywne w jeszcze bardziej efektywny sposób. Do składanych przez nas ofiar imiennych czy w formie kopertek czy przelewu na konto parafialne Brytyjski Urząd Podatkowy dodaje do każdego złożonego funta 25 pensów. Bóg zapłać za składane. Przy wyjściu z kościoła można odebrać kopertki Gift Aid. Ważne. Jeśli zmieniłeś adres poinformuj o tym Referenta Gift Aid.

22. KOŁO SENIORÓW  - zaprasza na kolejne spotkanie,  po Świętach Wielkanocnych w czwartek 25 kwietnia. W programie Line dancing. Pani Basia Pawłowska przyjmuje zapisy na doroczne Święcone,  które odbędzie się w dniu 2 maja. Koszt £12 od osoby. 9 maja seniorzy organizują wycieczkę do Webbs Garden Centre koło Bromsgrove. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z panią Basią. Koszt £5 od osoby.

23. ZMARLI – Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności śp. Wiktora Strawińskiego. Jego pogrzeb jeszcze nie został ustalony. Wieczny odpoczynek…

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Gdzie jest oczyszczenie, tam też jest i oświecenie.

św. Grzegorz z Nazjanzu