XI Niedziela Zwykła

20 czerwca 2018

1. PIELGRZYMKA DO HEDNESFORDzapraszamy do udziału w Parafialnej Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Hednesford. Pielgrzymka odbędzie się 23 czerwca br. Dojazd we własnym zakresie. Adres:  Mount Lourdes, Uxbridge Street, Hednesford, WS12 1DB. W programie m.in. od 13.00 zjazd i okazja do indywidualnej modlitwy w kościele przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. O godz. 14.00 modlitwa różańcowa przy grocie. Po zakończonej modlitwie piknik i wspólnotowa zabawa. Proszę zabrać ze sobą coś do jedzenia, picia, ubrania i siedzenia oraz oczywiście swoje intencje w których będziemy się modlić, a także dobry humor. Zapraszamy.

2. PODZIĘKOWANIE   – osoby biorące udział w przygotowaniu procesji Bożego Ciała pragną złożyć gorące podziękowania Księdzu Proboszczowi za otwartość na pomysł o organizacji procesji i koordynację w czasie przygotowań i podczas procesji.Dla bardzo wielu Parafian i Gości było to niezapomniane przeżycie.

3. KSIĄDZ GOŚĆw dniach 16-17 czerwca br.gościmy w naszej wspólnocie parafialnej ks. dra Pawła Marca, który m.in. jest autorem książki „Naprotechnologia. Nowoczesna troska o płodność”. Jest wykładowcą na Wydziale Teologicznym w Tarnowie. Dziękujemy za obecność i pomoc.

4. NABOŻEŃSTWO CZERWCOWErozpoczęcie 15 minut przed Mszą Świętą. W niedzielę rozpoczyna się pół godziny wcześniej i połączone jest z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

5. NOWENNA –  za tydzień przed każdą Mszą Świętą będziemy się modlić w sposób szczególny za wstawiennictwem naszego Patrona Św. Michała Archanioła.

6. PARAFIANIE– parafianinem stajemy się poprzez jasno wyrażoną deklarację tj. wypełnienie karty zgłoszenia do Parafii siebie i swoich bliskich, mieszkających pod tym samym adresem. Konieczność zapisu wynika ze struktury naszej Parafii, która jest Parafią personalną, a nie terytorialną. Wszystkie osoby, które mieszkają poza terenem swojej dotychczasowej Parafii przez okres dłuższy niż trzy miesiące, powinny znaleźć sobie nową Parafię, z którą będą związani.

7. II KONGRES POLONIJNY – odbędzie się w Warszawie w dniach od 28 lipca – 5 sierpnia 2018. Myślą przewodnią Kongresu są słowa: Wiarą powołani. W kongresie mogą wziąć udział Młodzi w wieku od 18 do 30 roku życia. Więcej informacji w zakrystii po Mszy Świętej. Zapraszamy do udziału.

8. KANCELARIA PARAFIALNA - mieści się w Polskim Centrum. Czynna w czwartki w godz. od 11.30 do 12.00 oraz od godz. 19.00 do 19.30.

9. KAWIARENKA –  zapraszamy dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9.30 i 11.30.

10. SKLEPIK– do nabycia m.in. dewocjonalia, książki, książeczki, świece, gromnice, zaproszenia. Jest możliwość nabycia książeczki dwujęzycznej do nabożeństwa w cenie £8.

11. KOLEKTY – serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na utrzymanie kościoła i Polskiej Parafii, składane na tacę i jako Gift Aid. Birmingham: £692.54; Gift Aid: £269.50.

12. GIFT AID – Przypominamy o możliwości dodatkowej pomocy i wsparcia finansowego naszej Parafii przez podpisanie Deklaracji Gift Aid i składanie ofiar np. na tacę jako Gift Aid. Od każdej sumy złożonej jako Gift Aid parafia otrzyma dodatkowo z Urzędu Podatkowego 25%. KTO  MOŻE  PODPISAĆ  DEKLARACJĘ  GIFT  AID? Każda osoba, która otrzymuje jakikolwiek dochód (praca, emerytura, procent bankowy od oszczędności), od którego płaci brytyjski podatek dochodowy (UK Income Tax), może podpisać deklarację. Deklaracje można otrzymać w zakrystii. Osoby, które już podpisały deklarację, mogą odebrać kopertki w zakrystii.

13. KOŁO SENIORÓW - Tegoroczne Wianki Seniorów odbędą się w czwartek 21 czerwca. Koszt bufetu £5 od osoby. Kolejna wycieczka do Northolt (pomnik lotników polskich) oraz POSK-u w Londynie organizowana jest 5 lipca. Koszt (przejazd i obiad w POSK-u) £15 od osoby. Osoby nie zrzeszone w Kole Seniorów będą mile widziane. Zapisy na powyższe wydarzenia  u p B. Pawłowskiej (tel. 0121 694 4812).

14. POLSKIE CENTRUM -  zaprasza na strefę kibica podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Więcej informacji można uzyskać w Centrum lub pod nr tel 07484 074786.

„Mamy jednak nadzieję i chcielibyśmy raczej opuścić ciało i stanąć w obliczu Pana. Dlatego też staramy się Jemu podobać, czy to gdy z Nim, czy gdy z daleka od Niego jesteśmy”.  2 Kor 5, 8-9

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie - nie zrobi zawodu; Przyjdzie - zrobi niespodziankę.

Bolesław Prus