XXVIII Niedziela Zwykła

13 października 2019

1. NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE– zapraszamy do modlitwy na różańcu przed Mszą Świętą(we wtorek po Mszy Świętej). Różaniec jest modlitwą medytacyjną, która pozwala na rozwój naszych relacji z Panem Bogiem, ze świętymi i z innymi ludźmi. Każda grupa działająca przy parafii niech rozważy wzięcie czynnego udziału w prowadzeniu tej modlitwy.

2. RÓŻANIEC RODZINNY - wspólnota Ruchu Światło-Życie, czyli Domowego Kościoła oraz Oazy Dzieci Bożych zapraszają na różaniec rodzinny w niedzielę, 13.10 o godzinie 17.00.  Podczas Mszy Świętej dzieci zaniosą w darach różaniec z dobrych uczynków. Na stoliku z tyłu kościoła będą karteczki, na których będzie można napisać swój dobry uczynek i doczepić do różańca przed Mszą.

3. PRZYGOTOWANIE DO CHRZTU ŚWIĘTEGO - w I, II i III sobotę miesiąca o godz. 17.00.

4. INTERCULTURAL MASS26 października w kościele pw. św. Katarzyny ze Sieny. Zapraszamy do czynnego udziału. Potrzebne są osoby do z naszej wspólnoty parafialnej, które mogłyby zaangażować się w liturgię oraz w spotkanie po Mszy Świętej.

5. MODLITWY NA CMENTARZU– 01 Listopada Robin Hood Cemetery; 02 listopada Handsworth Cemetery godz. 14.00; 03 listopada Oscott Cemetery godz. 14.00.

6. WYPOMINKIzapraszamy do modlitwy za zmarłych. Imiona i nazwiska zmarłych, których będziemy polecać modlitwom Kościoła, będą odczytywane w miesiącu listopadzie w łączności z Mszami Świętymi. Kartki wypominkowe są wyłożone na stoliku przy wejściu do kościoła.

7. PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ– w soboty w SPO, oraz przy parafii w środy o godz. 18.00. Wszystkich rodziców i dzieci, zarówno przygotowujących się przy szkole jak i przy parafii, zapraszam do regularnego uczastnictwa w Mszach  Świętych, w katechezach i nabożeństwach. Msza z aktywnym uczestnictwem dzieci w niedzielę 20.10. o godz. 9.30.

8. BIERZMOWANIE– To protect your privacy, remote images are blocked in this message. Display imagesNastępne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w sobotę 12 października - zaczynamy Mszą Św. o 18, kolejne spotkanie odbędzie się 26 października.

9. OAZA DZIECI BOŻYCH  – zaprasza do wspólnej zabawy i poznawania Boga. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu w sobotę o godzinie 15.00 w salce z tyłu kościoła. Najbliższe spotkanie 19/10. Więcej informacji u pani Magdy: magda1104@hotmail.co.uk lub 07821711110.

10. W ORONIE ŻYCIA  – do 3.11. codziennie od 8.00 rano do 20.00 odbywają się modlitwy w ramach kampanii 40 Dni dla Życia pod Kilinką Aborcyjną  Marie Stops abortion centre 4 Arthur Road B15 2 UL. Rezerwacja do grafiku modlitw pod numerami: Isabel-0773501721 Asia-07943013122.

11. SPOTKANIA BIBLIJNEw pon. g. 8.30-10.00 rano na plebani. Proszę przynieść Pismo Święte.

12. GRUPA MŁODZIEŻOWA- W środę 23 października o 17.30 będzie pierwsze spotkanie wspólnoty młodzieży - zapraszamy chętnych od 14 roku życia. Szczegóły u ks. Artura.

13. DOMOWY KOŚCIÓŁwspólnota małżeństw Domowy Kościół zaprasza małżeństwa,   które pragnęłyby włączyć się do wspólnoty, na spotkanie, ws sobotę 26 paździenika o godz. 16.00 w kościele, w kawiarence. Serdecznie zapraszamy. Więcej info. u Violetty pod nr tel. 07586234220.

14. KANCELARIA PARAFIALNACzynna w czwartki w godz. od 11.30 do 12.00 (w Polskim Centrum)  oraz od godz. 19.00 do 19.30(w kościele). Zaświadczenia o chrzcie, dla chrzestnych itp. wydajemy w czasie dyżuru kancelarii w kościele - w czwartek od 19 do 19.30 lub po Mszach Świętch.

15. KAWIARENKA–  zapraszamy po Mszy Świętej o godz. 9.30 i 11.30. Dziękujemy Piekarni Mazowsze, P. Adeli i P. Magdzie za ciasto oraz p. Basi za koordynowanie kawiarenki.

16. KOLEKTY –  Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę £616.76 oraz Gift Aid £224.50. Fundusz Remontowy £474.17.

17. FUNDACJA „DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA”– Dzisiaj druga taca zostanie przeznaczona na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która m.in. z otrzymanych środków pieniężnych opłaca stypendia i organizuje obozy formacyjno-integracyjne w okresie wakacji dla zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich.

18. KOŁO SENIORÓW  -   serdecznie zaprasza na obrzęd dożynkowy w czwartek 17 października po Mszy św. o godz. 10.30. W programie line dancing. Natomiast w niedzielę 20 października będziemy obchodzić w naszej parafii  Dzień Seniora. Z tej okazji serdecznie zapraszamy wszystkich na spotkanie w dużej sali Polskiego Centrum, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.30.  W programie występ zespołu  folklorystycznego "Wieśniacy".

19. W GOŚCIU NIEDZIELNYM o kanonizowanym właśnie świętym z naszego miasta: kard. J. H. Newmanie, warto zapoznać się z postacią tego konwertyty, skoro dane jest nam mieszkać tak blisko oratorium, które założył. "Czy Jan Paweł II byłby zadowolony ze stanu demokracji we współczesnym świecie?" pyta jego biograf George Weigel. "Jakie podatki płacą księża i instytucje kościelne?", a także o mozaikach autorstwa o. Marko Rupnika - "Sztuka z wiary".

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Człowiek jest doskonałością świata, Duch jest doskonałością człowieka, miłość jest doskonałością ducha, caritas zaś - miłość Boża - jest doskonałością miłości

św. Franciszek Salezy