XXIV Niedziela Zwykła

16 września 2018

1. KSIĄDZ GOŚĆ  – ks. Kamil Stawiski, dotychczasowy proboszcz w Wolverhampton przebywa w naszej parafii. Ks. Kamil w tym tygodniu rozpocznie połsugę na angielskiej parafii w Sheldon. Jesteśmy wdzięczni za jego obecność i posługę.

2. NOWENNA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA– w naszej Parafii od 20 do 28 września, dziesięć minut przed Mszą Świętą. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy do św. Michała Archanioła, który patronuje naszej wspólnocie parafialnej. Intencje na nowennę: 20.09. za wszystkie rodziny naszej parafii, niech swoją siłę czerpią z Boga; 21.09. o święte powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii; 22.09. za przeżywających kryzysy i trudności w swoim życiu osobistym; 23.09. o nawrócenie grzeszników i pokój na świecie, a tym samym pomoc w zwalczaniu demonów krążących po tym świecie na zgubę dusz ludzich.

3. PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ– odbywa się w ramach Szkoły Przedmiotów Ojczystych (spotkania w soboty), oraz przy parafii (spotkania w środy o godz. 18.00). Zapisy w zakrystii i kancelariiparafialnej.

4. BIERZMOWANIE– Kolejne spotkanie 22 września po Mszy Świętej o godz. 18.00. Proszę przynieść Pismo Święte.

5. RÓŻANIEC mężczyźni poprowadzą modlitwę różańcową w naszym kościele 23.09. o g. 17.30.

6. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI– rozpoczęcie 29 września Mszą Świętą o godz. 18.00. Kolejne spotkanie 6 października (sobota). Zapisy na pierwszym spotkaniu.

7. PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU CHRZTU ŚWIĘTEGO - odbywa się w naszej Parafii w I, II i III sobotę miesiąca o godz. 17.00. Zapraszamy rodziców, rodziców chrzestnych i wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę religijną.

8. WALSINGHAM13 października nasza Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Walsingham, które jest nazywane „Angielskim Nazaretem” i jest miejscem pielgrzymkowym od czasów średniowiecza. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 07.00 (z przed kościoła), powrót około godz. 21.30. Koszt przejazdu autokarem: £15 od osoby.

9. PARAFIANIE– parafianinem stajemy się poprzez jasno wyrażoną deklarację tj. wypełnienie karty zgłoszenia do Parafii siebie i swoich bliskich, mieszkających pod tym samym adresem. Konieczność zapisu wynika ze struktury naszej Parafii, która jest Parafią personalną, a nie terytorialną. Wszystkie osoby, które mieszkają poza terenem swojej dotychczasowej Parafii przez okres dłuższy niż trzy miesiące, powinny znaleźć sobie nową Parafię, z którą będą związani. 25 maja 2018 roku weszło w życie RODO (GDPR), czyli nowe unijne rozporządzenie dotyczące ochrony danych osobowych.

10. KANCELARIA PARAFIALNA – mieści się w Polskim Centrum. Czynna w czwartki w godz. od 11.30 do 12.00 oraz od godz. 19.00 do 19.30.

11. KAWIARENKA –  zapraszamy dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9.30 i 11.30.

12. SKLEPIK– Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepiku parafialnego. Jest nowa dostawa. Jest do nabycia kolejny numer Miłujcie się a w nim można przeczytać między innymi: o św. Andrzeju Boboli, o sile sakramentu pokuty i eucharystii, o świętości rodziny.

13. PIKNIK RODZINNY– 30 września w Polskim Centrum w ramach celebracji patronalnych
    św. Michała odbędzie się w godz. 10.30-15.30 piknik rodzinny. W programie występy artystyczne, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych oraz mnóstwo dodatkowych atrakcji. Wszystkie dzieci proszone są o przebranie się za aniołki ku czci patrona naszej parafii i udział w konkursie na najpiękniejszy kostium. Więcej szczegółowych informacji już wkrótce.

14. KOLEKTY – serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na utrzymanie kościoła i Polskiej Parafii, składane na tacę i jako Gift Aid. Birmingham: £642.49; Gift Aid £220.66.

15. FUNDACJA IM. KS. JÓZEFA KARDYNAŁA GLEMPA – Dzisiaj druga taca na Fundację
    im. Ks. Józefa Kardynała Glempa. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!

16. SENIORZY - zapraszają na kolejne spotkanie w czwartek 20 września po Mszy św. o godz. 10.30.

17. POLSKIE CENTRUM  - przypomina, że uległy zmianie godziny spotkań grup stałych. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie internetowej, facebooku i w Informatorze. Polskie Centrum zaprasza na warsztaty teatralne we wtorki od 19.00 do 21.00 w ramach utworzonego Teatru Polskiego im. Marii i Lecha Kaczyńskich.

18. ZMARLI– W mijającym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Czepiel. Pogrzeb śp. Zofii Anderson odbędzie się 19 września 2018r. o godz. 11.30. Pochówek na Oscott Cemetery o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek…

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Wtedy Jezus przyszedł z Galilei do Jana nad Jordan, aby przyjąć od niego chrzest.

Mt 3, 13