XXVI Niedziela Zwykła

10 października 2017

1.    PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU CHRZTU ŚWIĘTEGO– odbywa się w naszej Parafii w I, II i III sobotę miesiąca o godz. 17.00. Zapraszamy rodziców, rodziców chrzestnych, a także osoby, które pragną pogłębić swoją wiedzę religijną.

2.    PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ– Spotkania dla dzieci odbywać się będą w każdą sobotę w Polskiej Szkole Sobotniej im. Mikołaja Kopernika w Birmingham. Bardzo prosimy, aby rodzice zatroszczyli się o dobre przygotowanie swoich dzieci, a tych, którzy nie nabyli jeszcze podręczników, aby to uczynili w jak najkrótszym czasie.

3.    BIERZMOWANIE– Przyjmowane są zgłoszenia na katechizację przed sakramentem bierzmowania. Planowane rozpoczęcie w październiku.

4.    KURS PRZEDMAŁŻEŃSKIRozpoczęliśmyw naszej Parafii spotkania przygotowawcze do Sakramentu Małżeństwa. Spotkania odbywać się będą do 07 października. Każde ze spotkań w ramach kursu rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 18.00.

5.    KOŁO SENIORÓWzaprasza na kolejne spotkanie 05 października po Mszy Świętej o godz. 10.30.Prosimy Seniorów o przekazywanie produktów spożywczych z dłuższą datą przydatności na wystawę dożynkową. Dary te będą przekazane organizacji charytatywnej wspierającej osoby bezdomne.

6.    MSZA ODPUSTOWA – Dzisiaj celebrujemy święto naszego Patrona Św. Michała Archanioła. Główna Msza Święta o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Parafii.

7.    PIKNIK RODZINNY– dzisiaj w Polskim Centrum w ramach celebracji patronalnych św. Michała. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie, organizację i uczestnictwo

w Pikniku Rodzinnym. Wspólna zabawa trwa od godz. 10.30 do 16.00. Parking przy Polskim Centrum będzie w tym dniu zamknięty.

8.    ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH– Na prośbę osób, które wyjeżdżają z chórem, zmiana tajemnic różańcowych będzie miała miejsce w następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30.

9.      PIELGRZYMKA DO WALSINGHAM14 października nasza Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Walsingham. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 07.00 (sprzed kościoła), powrót około godz. 21.30. Koszt przejazdu autokarem: £15 od osoby.

10.   DZIEŃ WSPÓLNOTY DOMOWEGO KOŚCIOŁAW niedzielę 22 października, zapraszamy rodziny z Domowego Kościoła na Dzień Wspólnoty. Zapraszamy również małżeństwa sakramentalne, które chciałyby dołączyć do Wspólnoty Domowego Kościoła. Dzień rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 11.30, a zakończymy o godz. 17.00. Więcej szczegółów na plakacie w przedsionku kościoła.

11.   PRZEDSTAWIENIE „PAN TADEUSZ”11 listopada zapraszamy do Polskiego Centrum na przedstawienie „Pan Tadeusz” w wykonaniu Sceny Polskiej z Londynu. Cena biletu to £5. Bilety będą sprzedawane od 01 października, również podczas pikniku rodzinnego.

12.   POLSKIE CENTRUMW Polskim Centrum jest do wynajęcia jedno pomieszczenie na biuro lub działalność handlowo-usługową. Informacje pod nr tel. 07484 074786.

13.   KAWIARENKA – dzisiaj nieczynna. Zapraszamy do Polskiego Centrum na Piknik Rodzinny.

14.   SKLEPIK PARAFIALNY – w sklepiku do nabycia jest kolejny numer „Gościa Niedzielnego”, kalendarze, krzyżyki, Pismo Święte w różnych wersjach, publikacje dla dzieci, kartki świąteczne i inne. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepiku.

15.   KOLEKTY – Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na utrzymanie kościoła i Polskiej Parafii, składane na tacę i jako Gift Aid. Birmingham: £748.58; Gift Aid: £246.80; Ofiara indywidualna: £50 - Pani Jadwiga Idzi. Za złożone ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.

16.   Uwaga: Od 16-go października stara moneta £1 wychodzi z obiegu, więc nie można jej przyjmować ani wydawać. Na tacę można ją jeszcze składać albo wymienić bezpośrednio w banku.

17.   FUNDUSZ REMONTOWY– Dzisiaj druga taca zostanie przeznaczona na Fundusz Remontowy.

18.   ZMARLI– Pan Bóg powołał do wieczności śp. Marię Burlińską. Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w naszym kościele 02 października o godz. 11.30, natomiast pochówek odbędzie się o godz. 13.00 na cmentarzu Oscott Cemetery. W ostatnim czasie odeszła również do wieczności śp. Krystyna Rogalska. Msza Święta pogrzebowa i pochówek odbędą się 12 października o godz. 11.30. Po pogrzebie rodzina zmarłej zaprasza na poczęstunek do Polskiego Centrum. Autobus będzie zapewniony w obydwie strony. Dusze wszystkich bliskich zmarłych naszemu sercu, polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

19.   ŻYCZENIA– Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy mile spędzonej niedzieli oraz błogosławieństwa      Bożego na nadchodzące dni tygodnia. Pozdrawiamy ludzi chorych i starszych zapewniając ich o naszej modlitwie. „Szczęść Boże!”

„Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie.”
Mt 18,1-5.10 „(…)

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Niebo samo nie spadnie. Trzeba je osiągnąć.

Adam Mickiewicz

62 0.12502193450928