Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

14 czerwca 2019

1. NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE– 15 minut przed Mszą Świętą. Zapraszamy.

2. ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – dzisiejszą uroczystością kończymy okres wielkanocny. W tym czasie każdy wierzący powinien przystąpić do Komunii Świętej.

3. WESOŁY DZIEŃ DZIECKA  – Parafia organizuje wyjazd na Wesoły Dzień Dziecka do Laxton Hall. Wyjazd 22 czerwca. Pierwszeństwo mają Schola Dziecięca i Ministranci.

4. PIELGRZYMKA DO HEDNESFORDzapraszamy do udziału w Parafialnej Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Hednesford. Pielgrzymka odbędzie się 29 czerwca br. Dojazd we własnym zakresie. Adres:  Mount Lourdes, Uxbridge Street, Hednesford, WS12 1DB. W programie m.in. od 12.30 zjazd i okazja do indywidualnej modlitwy w kościele przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. O godz. 13.00 modlitwa różańcowa przy grocie, a po niej Msza Święta. Po zakończonej modlitwie piknik i wspólnotowa zabawa. Proszę zabrać ze sobą coś do jedzenia, picia, ubrania i siedzenia oraz oczywiście swoje intencje w których będziemy się modlić, a także dobry humor. Zapraszamy.

5. DZIECI KOMUNIJNEdziękujemy za obecność na Mszach Świętych w odświętnych – pierwszokomunijnych strojach. Już dzisiaj zachęcamy do udziału we Mszy Świętej o godz. 11.30 i w procesji Bożego Ciała(23.06.2019).

6. DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCHZapraszamy przygotowujących się do małżeństwa na modlitwę i rozważania. Rozpoczęcie w niedzielę, 30 czerwca, Mszą Świętą o g. 18.00.

7. ZIEMIA ŚWIĘTAPielgrzymka odbędzie się w dniach 6-13 listopada br. Zainteresowanych udziałem w Pielgrzymce prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem.

8. KALENDARIUMW programie wydarzeń parafialnych m.in.: 23.06 - procesja Bożego Ciała; 29.06 – pielgrzymka do Hednesford; 30.06- dzień skupienia dla narzeczonych.

9. MEDJUGORIE Szczególne podziękowania dla wszystkich, którzy razem z nami pielgrzymowali i otwierali się na piękno Maryi oraz uczyli się od Maryi jak wypełniać wolę Bożą.

10. SPOTKANIA BIBLIJNEw poniedziałki g. 8.30-10.00 rano na plebani. Proszę przynieść Biblię.

11. CHRZEST ŚWIĘTYprzygotowaniew naszej Parafii w I, II i III sobotę miesiąca o godz. 17.00.

12. KANCELARIA PARAFIALNA – czynna w czwartki od 11.30-12.00(w Polskim Centrum); 19.00-19.30(w kościele w sali z tyłu).

13. KAWIARENKA–  zapraszamy po Mszy Świętej o godz. 9.30 i 11.30.

14. PARAFIANIE– parafianinem stajemy się poprzez jasno wyrażoną deklarację tj. wypełnienie karty zgłoszenia do Parafii siebie i swoich bliskich, mieszkających pod tym samym adresem. Konieczność zapisu wynika ze struktury naszej Parafii, która jest Parafią personalną, a nie terytorialną. Wszystkie osoby, które mieszkają poza terenem swojej dotychczasowej Parafii przez okres dłuższy niż trzy miesiące, powinny znaleźć sobie nową Parafię, z którą będą związani.

15. REMONT–  serdecznie dziękujemy wszytskim ofiarodawcom, wolontariuszom i pracownikom za troskę o naszą świątynię.

16. KOLEKTY – Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i jako Gift Aid. Taca z 26 maja £610.47, Gift Aid £157.00, Fundusz Jana Pawła II £330.73; taca z 2 czerwca £519.34, Gift Aid £136.00, Fundusz Remontowy £391.72.

17. GIFT AID – Przypominamy o możliwości dodatkowej pomocy i wsparcia finansowego naszej Parafii przez podpisanie Deklaracji Gift Aid i składanie ofiar np. na tacę jako Gift Aid. Od każdej sumy złożonej jako Gift Aid parafia otrzyma dodatkowo z Urzędu Podatkowego 25%. KTO  MOŻE  PODPISAĆ  DEKLARACJĘ  GIFT  AID? Każda osoba, która otrzymuje jakikolwiek dochód (praca, emerytura, procent bankowy od oszczędności), od którego płaci brytyjski podatek dochodowy (UK Income Tax), może podpisać deklarację. Deklaracje można otrzymać w zakrystii. Osoby, które już podpisały deklarację, mogą odebrać kopertki w zakrystii.

18. KOŁO SENIORÓW  -  W czwartek 13 czerwca Koło Seniorów organizuje wycieczkę  parafialną do National Arboretum, gdzie znajduje się pomnik Polskich Sił Zbrojnych. Odjazd spod Polskiego Centrum o godz. 10.00. Koszt wycieczki £5 od osoby. Natomiast 20 czerwca odbęda się doroczne Wianki. Koszt bufetu £6 od osoby. Zapisy na obydwie imprezy przyjmuje pani Basia Pawłowska  (tel. 0121  694 4812).

19. ZMARLI – Bożemu miłosierdziu polecamy ś.p. Józefa Kamińskiego. Jego pogrzeb odbędzie się 14 czerwca o godz. 11.15. Pochówek będzie na cmentarzu Widney Manor o godz. 13.00. Pogrzeb ś.p. Eleonory Zaniewskiej odbędzie się 21 czerwca. Wieczny odpoczynek…

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Żadne kazanie nie jest bardziej skuteczne od dobrego przykładu.

św. Jan Bosko