XVIII Niedziela Zwykła

7 sierpnia 2019

1. RÓŻA RÓŻAŃCOWA po Mszy Świętej o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych.Intencja ewangelizacyjna: za rodziny. Aby rodziny, przez życie modlitwy i miłości, stawały się coraz lepszymi “szkołami prawdziwego wzrostu człowieczeństwa”. Intencja parafialna: Aby czas wakacji był dla nas okazją do odkrywania obecności Boga.

2. PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU CHRZTU ŚWIĘTEGO - odbywa się w naszej Parafii w I, II i III sobotę miesiąca o godz. 17.00. Zapraszamy rodziców, rodziców chrzestnych i wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę religijną.

3. MSZE GREGORIAŃSKIE - za śp. Księdza Apolinarego Zawistowskiego zostaną odprawione w terminie 29.10-27.11.2019r. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

4. PIELGRZYMKA DO AYLESFORD  – PMK i Instytut Polski AK zapraszają na 67 Pielgrzymkę Polaków do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Aylesford, która odbędzie się 1 września 2019r. pod hasłem: Stągwie napełnione po brzegi. Rozpoczęcie o g. 12.00. W programie m.in. Msza Święta i nabożeństwo różańcowe oraz poświęcenie i nałożenie szkaplerzy Matki Bożej Szkaplerznej. Mszy Świętej będzie przewodniczył bp Michał Jałocha. Zapraszamy do udziału. Dojazd we własnym zakresie. Adres: ME20 7BX.

5. DZIECI KOMUNIJNE– od września rozpoczniemy przygotowania do Mszy Rocznicowej. Przez 9 kolejnych miesięcy będziemy spotykali się w kościele przy okazji I Piątków Miesiąca. Będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi i komunii wynagradzającej. Już dziś zachęcamy dzieci i ich rodziców do duchowego pogłęgiania relacji z Panem Jezusem.

6. BIERZMOWANIE– od września przygotowania do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Pierwsze spotkanie 7 września po Mszy Świętej o godz. 18.00. Proszę przynieść Pismo Święte.

7. OAZA DZIECI BOŻYCH  – Oaza Dzieci Bożych: po wakacjach zapraszamy dzieci w wieku pokomunijnym do udziału w spotkaniach Oazy Dzieci Bożych, podczas których poprzez wspólną zabawę będziemy poznawać Boga. Pierwsze spotkanie w sobotę 14 września o godzinie 15.00 w salce z tyłu kościoła. Więcej informacji i zapisy u pani Magdy: magda1104@hotmail.co.uk lub 07821711110.

8. ZIEMIA ŚWIĘTAPielgrzymka odbędzie się w dniach 6-13 listopada br. Dziękuję za uregulowanie kolejnej wpłaty, Zainteresowanych udziałem w Pielgrzymce prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem.

9. SPOTKANIA BIBLIJNEw poniedziałki g. 8.30-10.00 rano na plebani. Proszę przynieść Pismo Święte.

10. KANCELARIA PARAFIALNA – w miesiącach lipcu i sierpniu tylko w kościele po Mszach Świętych lub po wcześniejszym umówieniu.

11. KAWIARENKA–  zapraszamy po Mszy Świętej o godz. 9.30 i 11.30. Dziękujemy za ciasto p. Dariuszowi, p. Marlenie, p. Magdzie i Harcerkom.

12. PARAFIANIE– parafianinem stajemy się poprzez jasno wyrażoną deklarację tj. wypełnienie karty zgłoszenia do Parafii siebie i swoich bliskich, mieszkających pod tym samym adresem. Konieczność zapisu wynika ze struktury naszej Parafii, która jest Parafią personalną, a nie terytorialną. Wszystkie osoby, które mieszkają poza terenem swojej dotychczasowej Parafii przez okres dłuższy niż trzy miesiące, powinny znaleźć sobie nową Parafię, z którą będą związani.

13. DODATKOWA ZBIÓRKA -  II taca jest przeznaczona na Fundusz Remontowy. Dzięki Waszej ofiarności możemy i spłacać zadłużenie i prowadzić prace remontowe. Bóg zapłać za indywidulane ofiary i za te składane na tacę.

14. KOLEKTY – Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i jako Gift Aid. Taca £514.25, Gift Aid £159.00.

15. GIFT AID – Przypominamy o możliwości dodatkowej pomocy i wsparcia finansowego naszej Parafii przez podpisanie Deklaracji Gift Aid i składanie ofiar np. na tacę jako Gift Aid. Od każdej sumy złożonej jako Gift Aid parafia otrzyma dodatkowo z Urzędu Podatkowego 25%. KTO  MOŻE  PODPISAĆ  DEKLARACJĘ  GIFT  AID? Każda osoba, która otrzymuje jakikolwiek dochód (praca, emerytura, procent bankowy od oszczędności), od którego płaci brytyjski podatek dochodowy (UK Income Tax), może podpisać deklarację. Deklaracje można otrzymać w zakrystii. Osoby, które już podpisały deklarację, mogą odebrać kopertki w zakrystii.

16. KOŁO SENIORÓW  -   serdecznie zaprasza Parafian na spotkanie (po przerwie wakacyjnej) w czwartek 15 sierpnia po Mszy św. o ogdz. 10.30 W programie prezentacja o Powstaniu Warszawskim. Wszystkie miejsca na wycieczkę nad morze do Barry Island w dniu 22 sierpnia w Walii wyprzedane!!!!

17. ZMARLI – Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Joannę Dobrzańską. Jej pogrzeb odbędzie się 14 sierpnia o godz. 11.30. Pochówek na cmentarzu Handsworth o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek…

„Jeśli razem z Chrystusem powstaliście z martwych .....” Kol 3

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

Łk 10