XIV Niedziela Zwykła 5.07.2020

5 lipca 2020

27(1897)                                  XIV Niedziela Zwykła                     Rok A                         5/07/2020

Niedziela – 5 lipca, XIV Niedziela Zwykła

9.30 – O błog. Boże dla Dominika z ok. 7r.ur.

11.30(on-line z udziałem wiernych) – Za + śp. gen. Władysława Sikorskiego

18.00 – Dziękczynna z prośbą o błog. Boże i opiekę Matki Bożej dla Evelyn Jayne Elizabeth Juszczak

Poniedziałek – 6 lipca, Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

11.30 – Za + śp. ks. Apolinarego Zawistowskiego

Wtorek – 7 lipca

11.30 – W pewnej intencji

Środa – 8 lipca, Św. Jana z Dukli

19.00(on-line z udziałem wiernych)  –  O potrzebne łaski dla Hanny i Krzysztofa z ok. 25r. ślubu

Czwartek – 9 lipca

19.00(on-line z udziałem wiernych)  – Za + śp. Józefa i Annę Lupa

Piątek – 10 lipca

19.00(on-line z udziałem wiernych)

Sobota –  11 lipca, Święto św. Benedykta, patrona Europy

10.30

18.00(on-line z udziałem wirnych)  – Podziękowanie za kolejny rok pracy Domowego Kościoła

Niedziela – 12 lipca, XV Niedziela Zwykła

9.30 – O błog. Boże dla Zofii(r.ur.) i Artura z ok. rocznicy zawarcia małżeństwa

11.30(on-line z udziałem wiernych) – Za + śp. Marię i Bolesława Kopeć i zm. z rodziny

18.00

1.       OTWARCIE KOŚCIOŁA. W niedzielę 5.07. w godz. 9.00-10.30; 11.00-12.30; 17.30-19.00; w poniedziałek i wtorek kościół otwarty od 11.00 do 14.00, od środy do piątku w godz. 12.00-14.00 oraz 18.30-20.00; w sobotę godz. 10-11.30; 12.30-14.00; 17.30-19.00; w niedzielę w godz. 9.00-10.30; 11.00-12.30; 17.30-19.00. Zapraszamy.

2.      RÓŻA RÓŻAŃCOWA po Mszy Świętej o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych.Intencja powszechna: za nasze rodziny. Módlmy się, aby dzisiejszym rodzinom towarzyszyły: miłość, szacunek oraz rada. Intencja parafialna: Za wszystkie grupy działające w naszej Parafii, aby ożywione działaniem Ducha Świętego prowadziły do rozwoju swoich członków i całej wspólnoty parafialnej.

3.      KOŚCIÓŁ W CZASIE KORONAWIRUSA. Istnieje możliwość przystępowania do sakramentu pokuty i pojednania tylko w określonych miejscach(na zewnątrz oraz/lub przy zachowaniu rygoru sanitarnego). Komunię Świętą przyjmujemy zgodnie z zaleceniami na rękę. Nie ma jeszcze wytycznych odnośnie możliwości udzielania sakramentu chrztu oraz celebracji ślubnych. Jesteśmy wdzięczni za utożsamianie się z naszym kościołem i troskę o naszą świątynię. Istnieje możliwość wsparcia naszej Parafii. Można to zrobić przelewem na konto parafii. Nazwa konta PCM Birmingham, sort code 30-94-57, acc no 02036505. Osoby dające w systemie Gift Aid prosimy o dopisek GA.

4.      ZALECENIA NA NAJBLIŻSZY CZAS: jeśli czujemy się źle lub mamy symptomy wskazuące na COVID-19 proszę nie przychodzić do kościoła;  dezynfekujemy ręce przy wejściu i wyjściu z kościoła; jeśli ze względów zdrowotnych źle się poczujemy będąc w kościele proszę zgłosić się do wolontariusza; jest taki obowiązek, żeby nosić maseczkę/zasłonę na usta – chyba że osoba jest poniżej 5 lat lub ma poważne problemy z oddychaniem(dystans 2m); zachowujemy odstęp 1 metr, jednak osoby z tego samego domu mogą siedzieć obok siebie bez dystansowania się; proponujemy aby pierwszą ławkę po stronie obrazu miłosierdzia, o ile to możliwe, zostawić dla osób starszych i niepełnosprawnych; we wszystkich sprawach porządkowych respektujemy poleceń wolotariuszy;  w kościele obowiązuje ruch jednokierunkowy; modlimy się tylko w ławkach – do obrazu możemy podejść żeby zapalić świecę a na modlitwę wracamy do ławki; konfesjonał, chrzcielnica, kaplica Matki Bożej, zakrystia, sala z tyłu kościoła oraz toalety są wyłączone z użytku; nie wchodzimy do prezbiterium ani nie klękamy na stopniach ołtarza; nie ma możliwości używania wody święconej; nie dotykamy figur, obrazów i stacji drogi krzyżowej; dzieci cały czas mają być przy rodzicach; w kościele zachowujemy się stosownie, a w tym czasie(epidemii) modlitwy są tylko w ciszy. Wyżej wymienione wskazówki nie wyczerpują wszystkich możliwych sytuacji. PROSIMY O ZACHOWANIE ROZSĄDKU I TROSKĘ O MIEJSCE ŚWIĘTE I LUDZI KTÓRZY DO TEGO MIEJSCA PRZYCHODZĄ.

5.      PODZIĘKOWANIE Serdeczne podziękowanie dla wolontariuszy. Zaangażowanych w tym tygodniu było 29 osób.

6.      ZAWIERZENIE MARYI– w naszej Parafii ogranizowane są przygotowania do Zawierzenia Maryi oparte na "Traktacie o prawdziwym Nabożeństwie do NMP" św Ludwika de Monfort. Przygotowania będą odbywały się online przez aplikację WhatsApp i potrwają od 13 lipca do 15 sierpnia. Więcej informacji i dane kontaktowe znajdują się na naszym fanpage'u na FB Zawierzam Maryi Birmingham.

7.      KOLEKTY – „Bóg zapłać” za przekazywane ofiary. Jesteśmy wdzięczni naszym Parafianom za składane ofiary i osobom, które wspierają nas i modlitewnie i przesłaną ofiarą.

8.      II ZBIÓRKA – na fundusz remontowy.

9.      KURS PRZEDMAŁŻEŃSKIdokończenie kursu spotkania 11.07 oraz 25.07 w godz. 16.00-17.15.Proszę potwierdzić chęć przybycia.

10.   PRZYGOTOWANIE SAKRAMENTALNEspotkania po zniesieniu zakazu.

11.   SPOTKANIA BIBLIJNEspotkania wznowione po zniesieniu zakazu gromadzenia się.

12.   PIELGRZYMKA  m.in. do Fatimy i Santiago odbędzie się w innym czasie – najprawdopodobniej w przyszłym roku. Zainteresowanych proszę o kontakt. Dalsze info nastąpią. To protect your privacy, remote images are blocked in this message. Display images

13.   KANCELARIA PARAFIALNA – zapraszamy do indywidualnego umawiania się.

14.   PARAFIANIE– parafianinem stajemy się poprzez jasno wyrażoną deklarację tj. wypełnienie karty zgłoszenia do Parafii siebie i swoich bliskich, mieszkających pod tym samym adresem. Konieczność zapisu wynika ze struktury naszej Parafii, która jest Parafią personalną, a nie terytorialną. Wszystkie osoby, które mieszkają poza terenem swojej dotychczasowej Parafii przez okres dłuższy niż trzy miesiące, powinny znaleźć sobie nową Parafię, z którą będą związani.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Wiara pozwala nam pojąć, że istnieje coś niepojętego.

św. Anzelmz Canterbury