II Niedziela Adwentu

9 grudnia 2017

1. JEŚLI SIĘ NIE POŚPIESZYŁEŚ – TO SIĘ SPÓŹNIŁEŚ– dzisiaj obchodzimy w łączności  z Kościołem angielskim Niedzielę Biblijną. Dziękujemy wszystkim osobom, które podzieliły się  i przesłały tekst Słowa z Pisma Świętego na e-mail parafialny. Będziemy się dzisiaj dzielić tym Słowem.

2. RORATY– w pierwszym okresie nowego roku liturgicznego w Adwencie oprócz zwyczajnego porządku Mszy Świętych, dodatkowe Msze Święte o Matce Bożej w środy i piątki o godz. 19.00. Dorosłych i dzieci prosimy o przynoszenie ze sobą na Msze Święte roratnie lampionów odpowiednio zabezpieczonych.

3. WIZYTA DUSZPASTERSKA– wraz z rozpoczynającym się nowym rokiem liturgicznym będziemy jeszcze przed świętami odwiedzać osoby, które utożsamiają się z naszą Parafią. Po Mszy Świętej można podejść do zakrystii i zapisać się na kolędę.

4. KANCELARIA PARAFIALNA– nastąpiła zmiana w pracy kancelarii parafialnej. Kancelaria czynna jest w Polskim Centrum w środy w godz. od 11.30 do 12.00 oraz od godz. 19.00 do 19.30.

5. PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU CHRZTU ŚWIĘTEGO– odbywa się w naszej Parafii  w I, II i III sobotę miesiąca o godz. 17.00. Zapraszamy rodziców, rodziców chrzestnych i wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę religijną.

6. KONCERT BOŻONARODZENIOWY– Wspólnota „Wody Jordanu” i kwartet smyczkowy MAKK zapraszają na koncert bożonarodzeniowy w sobotę 16 grudnia po wieczornej Mszy Świętej
    o godz. 18.00 i agape wigilijną po koncercie.

7. NOWENNA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ BOŻEGO NARODZENIA– począwszy od soboty 16 grudnia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy 15 min. Przed każdą Mszą Świętą.

8. KAWIARENKA – zapraszamy dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9.30 i 11.30.

9. SKLEPIK PARAFIALNY– zachęcamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepiku.  Do nabycia są kalendarze, krzyżyki, Pismo Święte w różnych wersjach, publikacje dla dzieci, kartki świąteczne i inne. Ponadto, możemy zaopatrzyć się w nowy numer „Gościa Niedzielnego” i czasopisma „Miłujcie się” w którym przeczytamy ciekawy artykuł o patronie naszej parafii, św. Michale Archaniele.

10. ŚWIECA „CARITAS – jest ona symbolem naszej otwartości na pomoc dzieciom, które są w trudnej sytuacji. Zakupując świecę, wspieramy dzieło polskiego „Caritas”. Świeca duża w cenie £4, mała £2. Wychodząc z kościoła możemy nabyć również opłatek wigilijny.

11. KOLEKTY – serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na utrzymanie kościoła i Polskiej Parafii, składane na tacę i jako Gift Aid. Birmingham: £816.90; Gift Aid: £226.90; Fundusz Remontowy: £719.70.

12. POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE– dzisiaj druga taca zostanie przeznaczona na rzecz Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Celem Zespołu jest organizowanie i niesienie pomocy duchowej i materialnej katolikom tam żyjącym.

13. KOŁO SENIORÓW zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie (Mikołajki) w czwartek  14 grudnia po Mszy Świętej o godz. 10.30. Pani Basia Pawłowska (tel. 0121 694 4812) przyjmuje zapisy na doroczny Opłatek, który odbędzie się 11 stycznia. Koszt obiadu £11 od osoby.

14. ZARZĄD POLSKIEGO KOŁA KATOLICKIEGO – przypomina o uregulowaniu składek członkowskich za rok 2017, jak również informuje o możliwości opłacania składek za rok 2018.

15.  „PACZKA DLA BOHATERAjak co roku Polskie Centrum Polish Millennium House przyłącza się do akcji „Paczka dla Bohatera”. Wszyscy chętni chcący wziąć udział w akcji są proszeni o przynoszenie artykułów spożywczych oraz chemii gospodarczej do Polskiego Centrum. Akcja potrwa do 15 grudnia br.

16. ZMARLI– Pan Bóg powołał do wieczności śp. Henry Kenyon. Msza Święta pogrzebowa  i pochówek odbędą się 15 grudnia (piątek) o godz. 11.30. Pochówek na cmentarzu New Oscott. Rodzina zapewnia dojazd autokarem na Cmentarz i z powrotem do Domu Polskiego, gdzie będzie stypa. W ostatnim czasie odeszła również do wieczności śp. Helena Gibała. Jej pogrzeb odbędzie się 21.12.2017r. o godz. 11.30. Pochówek na cmentarzu Handsworth. Dusze wszystkich bliskich zmarłych naszemu sercu, polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

17. ŻYCZENIA– Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy mile spędzonej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni tygodnia. Pozdrawiamy ludzi chorych i starszych zapewniając ich o naszej modlitwie. „Szczęść Boże!”

„…Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki…” Mk 1,1-8

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Pokora i wstyd po uczynionym grzechu daleko są milsze Bogu, niż pycha po spełnieniu dobrego uczynku.

św. Augustyn