I Niedziela Adwentu

6 grudnia 2019

1. RÓŻA RÓŻAŃCOWA po Mszy Świętej o godz. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Intencja powszechna: Aby na Bliskim Wschodzie, gdzie wspólnie żyją różnorodne wspólnoty religijne, zapanował duch dialogu i pojednania.Intencja parafialna: O dobre przeżycie czasu adwentu.

2. NOWY ROK LITURGICZNY– w pierwszym okresie roku liturgicznego, w Adwencie, oprócz zwyczajnego porządku Mszy Świętych, będą dodatkowe Msze Święte o Matce Bożej w środy i piątki o godz. 19.00. Zachęcamy wszystkie dzieci do przychodzenia na Msze Święte z lampionami. Figurka Dzieciątka Jezus będzie peregrynować po parafii po uprzednim zaproszeniu. Zapraszamy dzieci do przygotowania ozdoby choinkowej(biała lub srebrna). Zaprośmy Pana Jezusa do naszego domu i podczas modlitwy zapalmy świecę np. świecę Dzieła Pomocy Dzieciom.

3. WIZYTA DUSZPASTERSKA– wraz z rozpoczynającym się nowym rokiem liturgicznym będziemy jeszcze przed świętami odwiedzać osoby, które utożsamiają się z naszą Parafią. Po Mszy Świętej można podejść do zakrystii i zapisać się na kolędę.

4. GODZINKIod 29.11-8.12 zapraszamy do śpiewu godzinek o Niepokalanym Poczęciu.

5. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKIzakończenie w niedzielę 1.12. w łączności z Mszą Świętą o godz. 18.00.

6. REKOLEKCJE ADWENTOWEod 13 do 15 grudnia poprowadzi o. Teodor Knapczyk

7. PRZYGOTOWANIE DO CHRZTU ŚWIĘTEGO - w I, II i III sobotę miesiąca o godz. 17.00.

8. PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ– w soboty w SPO, oraz przy parafii w środy o godz. 18.30(adwent). Spotkanie organizacyjne 11.12. Msza Święta z aktywnym uczestnictwem dzieci odbędzie się 15.12 o godz. 9.30.

9. PIELGRZYMKA  m.in. do Fatimy i Santiago 20-26 maja. Więcej informacji u Księdza Proboszcza. To protect your privacy, remote images are blocked in this message. Display images

10. KONCERT  – To protect your privacy, remote images are blocked in this message. Display imagesZapraszamy wszystkich Parafian na  doroczny koncert  kolęd w sobotę 14 grudnia
    o godz. 14.15 w kościele św. Michała. W programie występ chóru POLONEZ oraz SCHOLI  DZIECIĘCEJ. Po koncercie poczęstunek w kawiarence pod chórem. Wstęp wolny.

11. OAZA DZIECI BOŻYCH  – to Wspólnota Ruchu Światło-Życie stworzona przez sługę Bożego księdza Franciszka Blachnickiego. Prowadzimy spotkania formacyjno-modlitewne, podczas których dzieci poprzez wspólną zabawę poznają wartości chrześcijańskie i cechy dobrego człowieka. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu w sobotę o godzinie 15:00 w salce z tyłu kościoła. Następne spotkanie 07/12. Więcej  informacji u p. Magdy 07821 711110 lub p. Ani 07927 460741. Zapraszamy! Pan Jezus czeka.

12. SKLEPIK Zapraszamy do sklepiku. Jest nowa dostawa i wiele ciekawych propozycji począwszy od kartek świątecznych i kalendarzy na Nowy Rok, poprzez różnego rodzaju artykuły religijne, a skończywszy na nowych wydaniach Biblii dla dzieci i młodzieży i grach o tematyce religijnej.

13. POLSKIE CENTRUM  – Zaprasza serdecznie na Świąteczny Jarmark z Mikołajem, 7 grudnia, w sobotę od 15.00 do 20.00 w Polish Millennium House. M.in.: wspólne kolędowanie, zdjęcie z Mikołajem, zakupienie upominków, grzane wino i pyszne jedzenie."

14. SPOTKANIA BIBLIJNEw pon. g. 8.30-10.00 rano na plebani. Proszę przynieść Pismo Święte.

15. SCHOLA DZIECIĘCA Zapraszamy dzieci w wieku 9-16, które lubią śpiewać i chciałyby dołączyć do naszej dziecięcej scholi. Nasze próby odbywają się w soboty od 16.00 do godziny 17.00 w kościele. Służymy oprawą muzyczną  w każdą niedzielę na Mszy dla dzieci o 9.30. Zainteresowanie dzieci wraz z rodzicem prosimy o podejście po Mszy do opiekunów scholi p. Mirka lub p.Basi lub skorzystać z kontaktu podanego poniżej Mirek 07424977954, Barbara 07542322057.

16. GRUPA MŁODZIEŻOWA- Szczegóły u ks. Artura.

17. ŚWIĄTECZNA POMOC- Domowy Kościół w tym roku chce pomóc dwóm starszym, samotnym osobom żyjącym tylko ze świadczeń opieki społecznej, które potrzebują żywności, jak również matce z czworgiem dzieci(chłopiec 11 lat, dziewczynki 9, 6 i 4 lata,oczekuje na piąte w styczniu), którzy potrzebują żywności i ubrań. Dla dzieci i ich mamy prosilibyśmy o nowe lub używane (w dobrym stanie) ubrania, ponieważ dzieciom bardzo ich brakuje. Dane i lista potrzeb znajduje się na plakacie w kawiarence z tyłu kościoła. Zakupione dary zbierać będziemy do 1.12, w innym czasie prosimy o dostarczenie ich do zakrystii. Dziękujemy za dar serca! Kontakt tel. 07546112527(Ewelina)

18. KANCELARIA PARAFIALNACzynna w czwartki w godz. od 11.30 do 12.00 (w Polskim Centrum)  oraz od godz. 19.00 do 19.30(w kościele). Zaświadczenia o chrzcie, dla chrzestnych itp. wydajemy w czasie dyżuru kancelarii w kościele - w czwartek od 19 do 19.30 lub po Mszach Świętch.

19. KAWIARENKA–  zapraszamy po Mszy Świętej o godz. 9.30 i 11.30. Dziękujemy Piekarni Mazowsze, P. Adeli i P. Magdzie za ciasto oraz p. Basi za koordynowanie kawiarenki.

20. KOLEKTY –  II zbiórka jest na Fundusz Remontowy. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę £1463.63 oraz Gift Aid £219. Instytut Polski Akcji Katolickiej £621.10. Na Ukrainę £2458.

21. KOŁO SENIORÓW - zaprasza na spotkanie ze św. Mikołajem w czwartek  5.12. po Mszy św. o. 10.30.

22. WIEŚNIACY –  Zespół pieśń  i tańca 'Wiesniacy zaprasza wszystkich parafian na występ starszego i młodszego zespołu w niedziele 15go grudnia w polskim centrum. Występ bedzie po obu mszach świętych o 11.30 i 13.30. Bedzie herbata, kawa i przekąski na sprzedaż, a wstęp jest darmowy.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Kto ma prawdziwego przyjaciela, nie potrzebuje lustra.

przysłowie malezyjskie