II Niedziela Adwentu

15 grudnia 2018

1. NOWY ROK LITURGICZNY– w Adwencie oprócz zwyczajnego porządku Mszy Świętych będą w środy i piątki o godz. 19.00 dodatkowe Msze Święte o Matce Bożej. Zachęcamy dzieci do przychodzenia na Msze Św. z lampionami. Figurka Dzieciątka Jezus peregrynuje po parafii po uprzednim zaproszeniu.

2. WIZYTA DUSZPASTERSKA– wraz z rozpoczynającym się nowym rokiem liturgicznym będziemy jeszcze przed świętami odwiedzać osoby, które utożsamiają się z naszą Parafią. Po Mszy Świętej można podejść do zakrystii i zapisać się na kolędę.

3. ZAMYŚLENIA BIBLIJNEnasze rekolekcje potrwają do 10 grudnia. Tematy: niedziela: Jeden z najstarszych krajów chrześcijańskich – Gruzja; poniedziałek:  Medytacja biblijna.

4. SPOTKANIA BIBLIJNEw poniedziałki g. 8.30-10.00 rano na plebani. Proszę przynieść Biblię.

5. CZYTAJĄC PISMO ŚWIĘTEw tym roku zwróćmy szczególną uwagę na słowa Boga skierowane do człowieka i na słowa człowieka wypowiadane do Boga. Przepiszmy te fragmenty, które w szczególny sposób nas dotykają, i podzielmy się nimi przesyłając je na email parafialny podając księgę, rozdział i wers.

6. NOWENNA 16.12 rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

7. MINISTRANCI  – spotkanie 15 grudnia o godz. 14.00.

8. BIERZMOWANIESpotkania odbywają się co tydzień w soboty po Mszy Świętej o godz. 18.00. Proszę przynieść Pismo Święte. Sakrament bierzmowania jest zaplanowany na 16.02.2019r.

9. PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU CHRZTU ŚWIĘTEGO - odbywa się w naszej Parafii w I, II i III sobotę miesiąca o godz. 17.00.

10. DOMOWY KOŚCIÓŁ ZAPRASZA - W Domowym Kościele poznajemy konkretne sposoby, które pomagają nam przybliżyć się do Boga, do współmałżonka, do naszych dzieci. Jeśli pragniesz wzmocnić swoją wiarę, pogłębić relacje małżeńskie to zapraszamy, może jest to wspólnota dla Ciebie. Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła.

11. KANCELARIA PARAFIALNA – mieści się w Polskim Centrum. Czynna w czwartki w godz. od 11.30 do 12.00. Aż do zakończenia wizyt duszpasterskich kancelaria czynna tylko w czwartki rano, a po Mszach Świętych można podejść do księdza i omówić swoją sprawę.

12. KAWIARENKA–  zapraszamy po Mszy Świętej o godz. 9.30 i 11.30. Dziękujemy za ciasta.

13. SKLEPIK Zapraszamy do sklepiku. Jest nowa dostawa i wiele ciekawych propozycji.

14. KOLEKTY – Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane na tacę i jako Gift Aid. Birmingham: £659.96; Gift Aid £198.06. Fundusz Remontowy £524.36 . Bóg zapłać Panom Organistom za złożoną ofiarę na strojenie i reperację organów. Podziękowanie dla Agnus Church Supply za ufundowanie świec roratnich.

15. KOŁO SENIORÓW  - serdecznie zaprasza na ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie w czwartek 13 grudnia po Mszy św. o godz. 10.30. Pani Basia Pawłowska (tel. 0121  694 4812) przyjmuje zapisy na Opłatek Seniorów, który odbędzie się 10 stycznia 2019 r.

16. KOLĘDOWANIE - Harcerki i Harcerze mają tradycję kolędować po domach Polaków w Birmingham i w tym roku w sobotę 29-go grudnia od 13.00 do 20.00 będą kolędować w dzielnicach Sutton Coldfield, Erdington, Perry Barr i Handsworth. W Niedzielę 30-go grudnia od 13.00 do 20.00 będą kolędować w dzielnicach Harborne, Selly Oak, Acocks Green i Solihull. Jeżeli ktoś z parafian życzy sobie, aby Harcerki i Harcerze odwiedzili ich lub znają samotną osobę która by chciała, aby Harcerki i Harcerze przyszli zaśpiewać polskie kolędy to proszę skontaktować się z Druhną Jolą emailem i podać adres z kodem pocztowym: jolaforys14@gmail.com

17. POLSKIE CENTRUM - informuje, że odbędzie się dodatkowe spotkanie mikołajowe w dniu 16go grudnia. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt na nr tel 07484 074786.

18. KLUB KREATYWNEGO JUNIORA - zaprasza dzieci i dorosłych na wspólne zdobienie pierników w sobotę 8 grudnia w godz. 11.00 - 13.00.

19. PACZKA DLA BOHATERA - Ma ona na celu wsparcie polskich kombatantów, którzy walczyli na frontach II wojny światowej, oraz w po jej zakończeniu w podziemiu niepodległościowym. Zbieramy żywność o długim terminie przydatności oraz środki chemiczne i artykuły higieniczne. Zwracamy się też z wielką prośbą o kartki, najlepiej odręczne, z życzeniami dla naszych Bohaterów, które dołączymy do paczek. Zbiórka do 10 grudnia w Polskim Centrum. Więcej info: Łukasz Kosno, tel: 079755621630, email: kosno.lukasz@gmail.com. Za wsparcie dziękujemy.

20. SZKOŁA PRZEDMIOTÓW OJCZYSTYCH – Polska Szkoła Sobotnia w Sutton Coldfield poszukuje nauczycieli języka polskiego w charakterze nauczycieli na zastępstwa. Zainteresowanych prosimy o kontakt z dyrekcją, wysyłając email na adres: poczta@pszsbham.co.uk.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Miłość, spełniając się, zawsze odradza. Miłość to odrodzenie.

Wasilij Rozanow