Uroczystość Jezusa Chrystusa 22.11.2020

Króla Wszechświata

22 listopada 2020

47(1917)          Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata               Rok A                 22/11/2020

Niedziela – 22 listopada, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

– O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Tomasza Grzybowskiego z ok. 12r. ur.

11.30(on-line) – Za + śp. Mieczysława Wiatra. Int. wnuczków

– O łaskę zdrowia dla Eweliny oraz potrzebne łaski dla rodziny Waniaków, Węgrzyckich i Fijałkowskich

Poniedziałek  23 listopada

– Za + śp. Eryka Hakę

Wtorek – 24 listopada, Św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy

– W pewnej intencji. Int. Marty

Środa – 25 listopada

19.00(on-line)  –  Za + śp. Babcię Helenę – 20r.śm.

Czwartek – 26 listopada

19.00(on-line)  – O potrzebne łaski dla Julii i Natalii z ok. 14r.ur.

Piątek – 27 listopada

19.00(on-line) – O łaskę nawrócenia dla Łukasza

Sobota – 28 listopada

– Za + z rodziny Chandrałów i Makolągów

18.00(on-line)  – O łaskę powrotu do zdrowia i pomyślne leczenie dla Katarzyny Jastrzębskiej

Niedziela – 29 listopada, I Niedziela Adwentu

– O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Marysi i Katarzyny

11.30(on-line) – Za + śp. Franciszka i Filipinę Tkacz

– Za + śp. Zofię Juszczak – 4r.śm.

1.       PILNE - Od 5.11 do 2.12 istotne zmiany co do możliwości uczestniczenia w nabożeństwach.

2.      KOŚCIÓŁ OTWARTY W niedzielę 22.11 w godz. 9.00-10.30, 14.00-15.30; od poniedziałku do soboty 12.00-13.30; w sobotę 19.30-20.30; w niedzielę 29.11. w godz. 9.00-10.30, 14.00-15.30.           W kościele możliwa tylko indywidualna modlitwa.

3.      NABOŻEŃSTWA ON-LINE. Msze Święte są transmitowane z naszego kościoła od środy do piątku o godz. 19.00, w sobotę o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 11.30. Przed Mszą Świętą modlitwa za zmarłych. Zapraszamy do uczestnictwa.

4.      RÓŻA RÓŻAŃCOWA Intencja powszechna: sztuczna inteligencja. Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia. Intencja parafialna: Za przeżywających trudności, aby potrafili odkryć obecność Pana Boga i bliźniego.

5.      PRZYGOTOWANIE DO KOMUNIIproszę zgłaszać się do Księdza Proboszcza.

6.      BIERZMOWANIEW sprawie przygotowania proszę zgłaszać się do Księdza Wikariusza.

7.      KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI– Rozpoczęcie kursu jak tylko będzie to możliwe.

8.      WYPOMINKIzapraszamy do modlitwy za zmarłych. Imiona i nazwiska zmarłych, których będziemy polecać modlitwom Kościoła, będą odczytywane w miesiącu listopadzie w łączności z Mszami Świętymi. Kartki wypominkowe są wyłożone na stoliku przy wejściu do kościoła.

9.      DOMOWY KOŚCIÓŁWspólnota małżeństw Domowy Kościół rozpoczyna kolejny rok pracy/spotkań. Zapraszamy małżeństwa, które chciałyby dołączyć do wspólnoty i uzyskać więcej informacji o kontakt z Violettą, nr tel.07586234220 lub email. rvjaskolski@gmail.com

10.   KOŚCIÓŁ W CZASIE KORONAWIRUSA. Istnieje możliwość przystępowania do sakramentu pokuty i pojednania tylko w określonych miejscach(na zewnątrz oraz/lub przy zachowaniu rygoru sanitarnego). Komunię Świętą przyjmujemy zgodnie z zaleceniami na rękę. Jesteśmy wdzięczni za utożsamianie się z naszym kościołem i troskę o naszą świątynię. Istnieje możliwość wsparcia naszej Parafii. Można to zrobić przelewem na konto parafii. Nazwa konta PCM Birmingham, sort code 30-94-57, acc no 02036505. Osoby dające w systemie Gift Aid prosimy o dopisek GA.

11.   ZALECENIA NA NAJBLIŻSZY CZAS: jeśli czujemy się źle lub mamy symptomy wskazuące na COVID-19 proszę nie przychodzić do kościoła;  dezynfekujemy ręce przy wejściu i wyjściu z kościoła; przy wejściu do kościoła wpisujemy się na listę dla celów informacyjnych w przypadku zaistnienia zachorowania; jeśli ze względów zdrowotnych źle się poczujemy będąc w kościele proszę zgłosić się do wolontariusza; jest obowiązek zakrywania ust i nosa; zachowujemy odstęp 1 metra, jednak osoby z tego samego domu mogą siedzieć obok siebie bez dystansowania się; proponujemy aby pierwszą ławkę po stronie obrazu miłosierdzia, o ile to możliwe, zostawić dla osób starszych i niepełnosprawnych; we wszystkich sprawach porządkowych respektujemy polecenia wolotariuszy;  w kościele obowiązuje ruch jednokierunkowy;  modlimy się tylko w ławkach – do obrazu możemy podejść żeby zapalić świecę; konfesjonał, chrzcielnica, kaplica Matki Bożej, zakrystia, sala z tyłu kościoła oraz toalety są wyłączone z użytku; nie ma możliwości używania wody święconej; nie dotykamy figur, obrazów i stacji drogi krzyżowej; dzieci cały czas mają być przy rodzicach; w kościele zachowujemy się stosownie. PROSIMY O ZACHOWANIE ROZSĄDKU I TROSKĘ O MIEJSCE ŚWIĘTE I LUDZI KTÓRZY DO TEGO MIEJSCA PRZYCHODZĄ.

12.   PODZIĘKOWANIE Serdeczne podziękowanie dla wolontariuszy za gotowość do niesienia pomocy.

13.   KOLEKTY – „Bóg zapłać” za przekazywane ofiary na tacę i na konto parafialne. Jesteśmy wdzięczni naszym Parafianom i osobom, które wspierają nas i modlitewnie i ofiarą.

14.   KANCELARIA PARAFIALNA – zapraszamy do indywidualnego umawiania się.

15.   POLSKIE CENTRUM– z całego serca dziękuję za modlitwę i za zaangażowanie, i już dziś możemy powiedzieć - nasze modlitwy zostały wysłuchane. W mijającym tygodniu Polish Catholic Association(PCA) przesłało do Polskiej Misji Katolickiej(PMK) kilka punktów do umowy. Odpowiedź ze strony PMK daje możliwość na doprecyzowanie projektu umowy – prace są kontynuowane. Sprawa jawności w przychodach i wydatkach została także wyjaśniona. Bardzo proszę o modlitwę w tej intencji, aby tak jak kiedyś Polish Millennium House(PMH) był budowany w duchu jedności, tak by mógł dalej w tym samym duchu kontynuować swoją działalność. Zapraszamy do uczestnictwa w trosce o dobre użytkowanie PMH.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Religia - niestety przeniosła się z serca do ust.

Mark Twain