Grupy i organizacje

Małgorzata Michalak

Małgorzata Czepiel

Polskie Koło Katolickie

Celem Polskiego Koła Katolickiego jest zdobywanie funduszy na utrzymanie Polskiego Centrum Katolickiego i polskiego duszpasterstwa.

Poradnia rodzinno - małżeńska

Poradnia służy małżeństwom, rodzicom oraz każdej osobie, która boryka się z różnymi trudnościami i problemami w życiu. Poradnia ma na celu niesienia pomocy: wysłuchanie każdego problemu, udzielenie właściwej porady oraz odpowiedniego pokierowania.

Poradnia jest czynna w każdy piątek, w Kancelarii Parafialnej. Kancelaria Parafialna mieści się w Polskim Centrum Katolickim (Polish Millenium House), Bordesley Street, Birmingham, B5 5PH.

W miesiącu sierpniu poradnia jest zamknięta.

Wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Porady są bezpłatne.

email - poradybham@gmail.com

Poradnia psychologiczna

Przy naszej parafii działa Poradnia Psychologiczna, która jest czynna w każdą środę w godzinach od 9,30 do 11,30. Pomocy udziela pani psycholog Angelina Piechowska (kontakt: konsultacjepsychologiczne.uk@gmail.com, Tel. 07958025519. Wizyty odbywają się po uprzednim kontakcie telefonicznym lub emailowym. Poradnia jest płatna (15 funtów za wizytę), ale osoby z trudnościami finansowymi pragnącymi skorzystać z profesjonalnej pomocy są proszeni o zgłaszanie się do księży. www.psycholog-piechowska.pl

Schola młodzieżowa

Spotkania i próby:  niedziela 17.00
Schola skupia ludzi o zainteresowaniach muzycznych, chcących aktywnie włączać się w liturgie i ubogacać ja. Zajmuje się, zatem głównie oprawą muzyczną niedzielnej Mszy Św. o godz 18.00 . Zaprasza do współpracy wszystkich muzycznie uzdolnionych , zarówno wokalistów jak i instrumentalistów (gitarzystów, bębniarzy, skrzypków etc. .....) Zapraszamy !!!

Chór parafialny

Chór spotyka się regularnie, przygotowując repertuar na liturgię najważniejszych świąt i uroczystości roku kościelnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną chwalić Pana Boga pięknym śpiewem i dzielić się swoim talentem z innymi!

Kontakt:
Chór Polonez
chorpolonez.birmingham@gmail

Dyrygent Chóru - Ryszard Weber
richard@ulogix.co.uk

Ministranci

Ministranci w Polskiej Parafii w Birmingham są wspólnotą liczącą 32 chłopców. Chłopcy towarzyszą kapłanom przy sprawowaniu EUCHARYSTII i różnych nabożeństw.

Koło Seniorów

Koło Seniorów, zrzesza ponad 100 osób. Spotkania odbywają się co drugi czwartek o godz. 11.00 po Mszy św. Koło zaprasza wszystkich seniorów na swoje spotkania. Koło regularnie organizuje wycieczki, pikniki, spotkania towarzyskie itd.

Koło Różańcowe

Zmiany tajemnic różańcowych odbywają się w pierwszą niedzielę każdego miesiąca na nabożeństwach różańcowych (po pierwszej Mszy św.).

Grupa modlitewna "Wody Jordanu"

Spotkania odbywają się w sobotę w kościele św. Michała  po Mszy św. wieczornej.

Domowy Kościół

Domowy Kościół jest małżeńsko- rodzinnym ruchem osób świeckich a Kościele. Kręgi Rodzin są częścią Ruchu Światło-Życie, skupiającą małżeństwa sakramentalne. Krąg stanowi 5-6 rodzin, które spotykają się raz w miesiącu, w domach, na wspólnej modlitwie. Spotkania te mają na celu doskonalenie życia małżeńskiego i rodzinnego, we wspólnym wzrastaniu w wierze, poprzez codzienną lekturę Pisma Świętego, modlitwę osobistą, małżeńską i rodzinną oraz dialog małżeński. Spotkania te pomagają wzrastać duchowo we wspólnocie oraz pogłębiać wiarę każdej osoby należącej do wspólnoty.

Więcej informacji na temat funkcjonowania Domowego Kościoła w naszej parafii można otrzymać kontaktując się z duszpasterzami.

Harcerze

Spotkania Harcerek „Hufca Mazowsze” odbywają się co drugi piątek o godzinie 18,30 w Polskim Centrum Katolickim. Wszelkie informacje można uzyskać u Druhny Joli Foryś (tel. 0121 353 2763).

GRUPY WSPARCIAspotykają się w naszym ośrodku parafialnym ale nie są grupami „stricte” religijnymi. Mają swoją autonomię i program duchowy oparty na 12 Krokach i 12 Tradycjach. Wielu uczestników grup korzysta jednak ze wsparcia duchowego i psychologicznego.

Głównym celem pracy grup wsparcia jest zachowanie trzeźwości oraz rozwój osobowy i duchowy uczestników.

Obecnie przy parafii spotykają się:

Anonimowi Alkoholicy (AA):
Anonimowi Hazardziści (AH)
Al-Anon (osoby współuzależnione)

Miłość, spełniając się, zawsze odradza. Miłość to odrodzenie.

Wasilij Rozanow