Chrzest

Chrzest dziecka rodziców należących do parafii, należy zgłaszać  przynajmniej miesiąc przed planowaną datą. Należy przedstawić akt urodzenia dziecka /Birth certificate/. Chrzestnym może być osoba, która ukończyła 16 lat, przyjęła sakrament bierzmowania, jest wierzącym i praktykującym katolikiem. Nie mogą tej funkcji pełnić osoby będące w związku cywilnym (bez ślubu kościelnego).

Nauki przed chrztem dla obojga rodziców i chrzestnych w sali z tyłu kościoła - w pierwszą, drugą i trzecią sobotę miesiąca o godz. 17.00.

Zalecam przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi: za królów i za wszystkich sprawujących władzę, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością.

1 Tm 2,1