PIELGRZYMKA » 11 października zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Walsingham

5 październik 2014

1. PIELGRZYMKA – W sobotę 11 października, odbędzie się nasza coroczna pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Walsingham. Uroczystościom przewodniczyć będzie ks. prałat Stefan Wylężek, rektor PMK. Wyjazd autokarów spod Kościoła o godz.7.00 rano, natomiast powrót o godz. 21.00. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła. Adres Sanktuarium: Walsingham, Norfolk, (Kod do nawigacji NR22 6AS).

2. ZMIANA TAJEMNIC – Zmiana Tajemnic dla Członków „Żywego Różańca” w dzisiejszą niedzielę po pierwszej Mszy św.

Intencja ogólna: Aby Pan dał pokój najbardziej udręczonym przez wojnę i przemoc regionom świata.
Intencja misyjna: Aby Światowy Dzień Misyjny rozbudził w każdym wierzącym pasję i gorliwość, by nieść Ewangelię całemu światu.

3. CHRZEST – W sobotę 11 października podczas Mszy św. o godz. 10,30 chrzest przyjmą: Julia Hermano-wicz, Nataniel Danielewicz i Victoria Potocka.

4. NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWENabożeństwo Różańcowe jest odprawiane w dni powszednie po Mszy św. a w niedzielę o godz. 10,30. Modląc się wspólnie na Różańcu możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. WYPOMINKI –  W zakrystii oraz kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki za zmarłych. Kartki wyłożone w przedsionku kościoła mogą służyć pomocą w pisaniu imion i nazwisk zmarłych. Modlitwy wraz ze wspomnieniem zmarłych poleconych w wypominkach odbędą się  1 listopada o godz. 10,00 i o godz. 17,30 natomiast 2 listopada o godz. 10,30 i o godz. 17,30. Wypominki złożone Do 15 października będą odczytywane rano, a po 15 października wieczorem wieczorem.

6. ZADUSZKI - W tym roku wspólne modlitwy na cmentarzach za naszych Zmarłych odbędą się:

1 Listopada (sobota) o godz. 14,30 na cmentarzu Handsworth Adres: Oxhill Road, Birmingham, B21 8JT

2 listopada (niedziela) o godz. 14,30 na cmentarzu New Oscott Adres: Hawthorn Brook, Birmingham, B23 5LF.

7. PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA – Spotkanie rodziców dzieci, które pragną w tym roku szkolnym przyjąć I Komunie św. odbędzie się w naszym kościele w dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 13,00.

8. PODZIĘKOWANIE - W minioną niedzielę w naszej parafii przeżywaliśmy Uroczystość Odpustową. Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości składamy serdeczne Bóg zapłać a szczególnie Polskiej Szkole Sobotniej, nauczycielom i rodzicom za trud i pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

9. KANCELARIA –  Kancelaria Parafialna jest czynna w środę i czwartek w godz. 11,30 12,30 oraz w piątek od godz. 17,30 18,30.

10. GOŚĆ NIEDZIELNY – W przedsionku kościoła można nabyć kolejny numer tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny” ”, w którym dodatkiem jest płyta CD z trzecią częścią „Dzienniczka” św. siostry Faustyny. Cena tygodnika to £1,50. Zachęcamy do nabywania tego czasopisma. Cena tygodnika to £1,50. Zachęcamy do nabywania tego czasopisma.

11. SENIORZY – W dniu 30 października Seniorzy wyjadą na wycieczkę do dworu Aston  Hall w Birmingham. Koszt wycieczki £5 od osoby. Zapisy na wycieczkę przyjmuje pani Grażyna Gołowczyńska.

12. KLAWERIANKI – W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć Siostry Klawerianki, które będą rozprowadzały kalendarze na rok 2015. Dochód ze sprzedanych kalendarzy będzie przeznaczony na działalność misyjną.

13. AA – Dzisiaj w Polskim Centrum o godz. 15,00 odbędzie się Miting informacyjnospikerski, któremu przewodniczył będzie Dyrektor Służby Krajowej AA w Polsce. Zapraszamy chętnych na to spotkanie.

14. BAZAR18 października na parkingu przy Kościele odbędzie się kolejny bazar, którego dochód będzie przeznaczony na remont Polskiego Centrum Katolickiego.

15. FUNDUSZ NOWEGO TYSIĄCLECIA – W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka na Fundusz Nowego Tysiąclecia, który udziela stypendia dla młodzieży pochodzącej z naj-biedniejszych regionów Polski. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

16. KOLEKTY – Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na utrzymanie kościoła i Polskiej Parafii, składane na tacę i jako Gift Aid. Birmingham: £755,02; West Bromwich: £102,36;  Gift Aid: £149,00 oraz na remont Polskiego Centrum Katolickiego – Bazar £765,00; Loteria £1440,00; Zabawa dożynkowa £65 i dotacja z Klubu 102 £360.

17. ŻYCZENIA – Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy mile spędzonej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni tygodnia. Pozdrawiamy ludzi chorych i starszych zapewniając ich o modlitwie. „Szczęść Boże!”