11-13 Luty Rekolekcje Uzdrowienia Wewnętrznego » Zapraszamy

31 styczeń 2016

1. ŚRODA POPIELCOWAW środę 10 lutego obrzędem pokutnym posypania głów rozpoczniemy w Kościele okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły – wierni pomiędzy 18 a 60 rokiem życia spożywają w tym dniu nie więcej niż 3 posiłki dziennie z których tylko jeden może być do syta. Msze św. w tym dniu będą odprawione w Birmingham o godz. 10,30 oraz 19,00 a w West Bromwich o godz.17,00.

2. OFIAROWANIE PAŃSKIE – We wtorek 2 lutego będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego,  (Matki Bożej Gromnicznej). Na Mszy św. o godz. 10,30 nastąpi poświęcenie świec gromnicznych, które można nabyć w naszym sklepiku parafialnym.

3. ŚW. BŁAŻEJ – W środę 3 lutego obchodzimy wspomnienie św. Błażeja biskupa. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 10,30, a po niej nabożeństwo do Św. Błażeja z modlitwą o łaskę zdrowego gardła.

4. PEREGRYNACJA OBRAZU JEZUSA MIŁOSIERNEGO – Trwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego w domach. Zapisu na obraz można dokonać w zakrystii. Najbliższy wolny termin to luty 2017 roku.

5. CHRZEST – W niedzielę 7 lutego po Mszy św. o godz. 11,30 chrzest św. przyjmą: Maya Lubiak, Bianka Żebrowska, Diana Szworska.

6. NAUKA PRZEDCHRZCIELNA – Nauka dla obojga rodziców przed chrztem dziecka w sobotę 6 lutego o godz. 17,00 w kościele.

7. BIERZMOWANIE – Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbywają się w soboty o godz. 15,00. Natomiast dla dorosłych w niedziele o godz. 19,00.

8. I KOMUNIA ŚW. – Spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców odbywają się dla West Bromwich we wtorki o godz. 18,00, a dla Birmingham we czwartki o godz. 18,00.

9. KOLĘDA – W tym tygodniu z kolędą odwiedzimy osoby zamieszkujące w obrębie następujących kodów pocztowych:

Poniedziałek – 1 lutego……………...B23

Wtorek – 2 lutego…………………...B23

Środa – 3 lutego……………………..B23

Czwartek – 4 lutego…………..……..B23

Piątek – 5 lutego……………….…....B23

Odwiedziny odbędą się po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu godziny wizyty.

10. REKOLEKCJE UZDROWIENIA – Zapraszamy na rekolekcje uzdrowienia wewnętrznego „Zranieni i wybrani” prowadzone przez pana Michała Piekarę w dniach 11 – 13 luty o godz.19,00. Więcej informacji na plakacie w przedsionkach kościoła.

11. ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH – Zmiana Tajemnic dla członków „Żywego Różańca” w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11,30.

Intencja ogólna: Abyśmy opiekowali się światem stworzonym, który otrzymaliśmy jako bezinteresowny dar, żeby go pielęgnować i chronić dla przyszłych pokoleń.

Intencja misyjna: Aby wzrastały szanse na dialog i spotkanie wiary chrześcijańskiej i ludów Azji.

12. PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA – W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msze św. odprawione będą o godz. 10,30 i 19,00, a po Mszach św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz.19,00 modlitwy wstawiennicze prowadzone przez grupę „Wody Jordanu”.

13. KAWIARENKA – Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11,30 będzie czynna kawiarenka w sali z tyłu kościoła, gdzie można spotkać się przy herbatce lub kawie. Zapraszamy również na pyszne ciasta domowej produkcji pieczone przez parafian. Wszystkie osoby, które chciałyby pomóc w prowadzeniu naszej kawiarenki prosimy o kontakt z księżmi.

14. KOŁO SENIORÓW – Pani Basia Pawłowska (tel. 0121 694 4812) przyjmuje zapisy na Śledzika Seniorów, który odbędzie się 25 lutego. Koszt £5 od osoby.  Serdecznie zapraszamy osoby, które  ukończyły 55 rok  życia do wstępowania w szeregi Koła Seniorów i uczestnictwa w spotkaniach, które odbywają się co dwa tygodnie w Polskim Centrum.

15. SCHOLA DZIECIĘCA – Próby śpiewu dla dzieci odbywają się w każdą sobotę o godz. 16,20 w kościele.

16. KIERMASZ ŚWIATECZNY – Dzisiaj w Polish Millennium House odbywa się wielki kiermasz poświąteczny. Zapraszamy wszystkich „łowców okazji” do odwiedzenia po Mszy św. Polskiego Centrum.

17. RADA DUSZPASTERSKA – Spotkanie Rady Duszpasterskiej Parafii odbędzie się w sobotę 6 lutego o godz. 9,00.

18. ZARZĄD PKK – Zarząd PKK przypomina o odnowieniu składek członkowskich i opłatę za parking.

19. GOŚĆ NIEDZIELNY – W sklepiku parafialnym do nabycia kolejny numer tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”. W najnowszym numerze m. in. o ludziach, którzy poświęcili swoje życie całkowicie Panu Bogu. Cena tygodnika to £1,50.

20. OFIARY – Składamy serdeczne podziękowanie za ofiarę złożoną na nowe drzwi do naszego kościoła: Bezimiennie – £1,000 oraz £100 – Pani Krystyna Litkowska. Składamy podziękowanie za ofiarę na kwiaty do kościoła: Państwo Puzia – £20.

21. KOLEKTY – Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na utrzymanie kościoła i Polskiej Parafii, składane na tacę i jako Gift Aid. Birmingham: £760.94; West Bromwich: £236.97; Gift Aid: £173.50. Za wszelki ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

22. ŻYCZENIA – Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy mile spędzonej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni tygodnia. Pozdrawiamy ludzi chorych i starszych zapewniając ich o modlitwie. „Szczęść Boże!”