Drodzy Parafianie i Goście ! » Niech Zmartwychwstały Chrystus darzy Was błogosławieństwem.

12 kwiecień 2015

1. NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA – W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Bożego Miłosierdzia. O to Święto prosił sam Pan Jezus słowami zawartymi w „Dzienniczku”: Świętej Siostry Faustyny:

Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299).

W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św. dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar... (Dz. 699).

Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 11,00.

2. KOMUNIA ŚWIĘTA – Kolejne spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w Birmingham 14 kwietnia o godz. 18,00. Spotkanie w West Bromwich odbędzie się 15 kwietnia o godz. 18,00. Przymiarka alb dla dzieci odbędzie się dzisiaj po Mszach św. o godz. 9,30; 11,30 oraz 16,00.

3. BIERZMOWANIE – Kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w sobotę, 2 maja o godz. 15,30. Spotkanie dla dorosłych odbędzie się w niedzielę, 3 maja o godz. 19,00. Spotkania odbywają się w Kościele.

4. ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH – Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11,30 nastąpi zmiana Tajemnic dla członków „Żywego Różańca”.

Intencja ogólna: Aby ludzie nauczyli się szanować świat stworzony i strzec go jako dar Boży.

Intencja misyjna: Aby prześladowani chrześcijanie odczuwali pocieszającą obecność zmartwychwstałego Pana i solidarność całego Kościoła.

5. KOŁO SENIORÓW - Pani Basia Pawłowska przyjmuje zapisy na „Święcone” Koła Seniorów, które odbędzie się 23 kwietnia 2015. Koszt obiadu wynosi £10 od osoby.

6. PORADNIE – W każdy wtorek w Kancelarii Parafialnej w godz. 11,30 – 12,30 jest czynna Poradnia Opieki Społecznej. W każdy piątek w Kancelarii Parafialnej w godz. 11,30 – 12,30 jest czynna Poradnia Rodzinna. Zapraszamy parafian do skorzystania z profesjonalnej i bezpłatnej pomocy.

7. DOM DZIECKA – Składamy serdeczne podziękowanie za zakup „Paschalików” z których dochód był przeznaczony na dzieci niepełnosprawne przebywające w Domu Dziecka w Załuczu na Ukrainie. Zebraliśmy razem £1,570. Cała kwota zostanie przekazana do Domu Dziecka.

8. GOŚĆ NIEDZIELNY – W naszym sklepiku można nabyć kolejny numer tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”. Cena tygodnika to £1,50. Zachęcamy do nabywania tego czasopisma.

9. SKLEPIK PARAFIALNY – Zapraszamy do zaglądnięcia do sklepiku parafialnego. Oprócz dużego wyboru dewocjonaliów znajdują się tam również nowe i interesujące propozycje lektur duchowych, które ubogacają i poszerzają wiedzę na temat naszej wiary.

10. ZMARLI - Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Halinę Gammie. Pogrzeb śp. Haliny odbędzie się w naszym kościele 14 kwietnia o godz. 14,00. Złożenie ciała nastąpi na cmentarzu Handsworth o godz. 15,30. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

11. ŻYCZENIA – Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy mile spędzonej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni tygodnia. Pozdrawiamy ludzi chorych i starszych zapewniając ich o modlitwie. „Szczęść Boże!”