Sanktuarium Maryjne Walsingham » zapraszamy do wspólnego pielgrzymownia 10 października 2015

30 Sierpień 2015

1. PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA - W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msze św. będą odprawione o godz.10,30 i 19,00 a po Mszach św. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godzinie 19,00 Msza w. w intencji uzdrowień, a po Mszy św. modlitwy charyzmatyczne prowadzone przez grupę „Wody Jordanu”. Serdecznie zapraszamy.

2. PROŚBY I PODZIĘKOWANIA DO MATKI BOŻEJ - Przy obrazie Matki Bożęj Nieustającej Pomocy znajduje się skrzynka na prośby i podziękowania kierowane do Matki Bożej, w intencji których będziemy się modlić w każdą środę w czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH – Zmiana Tajemnic dla członków „Żywego Różańca” w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11,30.

Intencja ogólna: Aby wzrastały możliwości kształcenia się i pracy dla wszystkich ludzi młodych.

Intencja misyjna: Aby katecheci byli w swoim życiu konsekwentnymi świadkami wiary, którą głoszą.

4. CHRZEST – W sobotę 5 września po Mszy św. o godz. 10,30 chrzest święty przyjmą: Kacper Smykowski, Veronika Smykowska, Konrad Komorski, Mia Marshall, Oliver Earp.

5. NAUKA PRZEDCHRZCIELNA – Nauka dla obojga rodziców przed chrztem dziecka w sobotę          5 września o godz. 17,00 w kościele.

6. I KOMUNIA ŚW. We wrześniu rozpocznie się przygotowanie dzieci komunijnych. Rodzice dzieci, które pragną przyjąć I Komunię św. proszeni są o zgłaszanie się do księży. Zapisy tylko do 30 września.

7. BIERZMOWANIE – Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii rozpocznie się 20 września po Mszy św. wieczornej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

8. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI – Kolejny kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpoczniemy w sobotę 5 września o godz. 19,00. Kurs trwa cztery kolejne soboty i jest obowiązkowy przed zawarciem sakramentu małżeństwa.

9. KOŁO SENIORÓW – Pani Basia Pawłowska (tel. 0121 694 4812) przyjmuje zapisy na wycieczkę do Sherwood Forest (związanego z legendą Robin Hooda) w czwartek 10 września, godz. 10,15. Koszt wycieczki £7 od osoby.  Osoby nie zrzeszone w Kole Seniorów będą mile widziane.

10. SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA – Jeszcze raz ponawiamy naszą prośbę i bardzo serdecznie zapraszamy osoby dysponujące wolnym czasem, a co najważniejsze dobrymi chęciami, do sprzątania naszego wspólnego kościoła. Informacje w zakrystii.

11. TARGI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - 13 września w Polish Millennium House odbędą się Targi Polskiej Przedsiębiorczości. Szukamy firm i przedsiębiorstw zainteresowanych wystawieniem swojego stoiska na targach. Ilość miejsc ograniczona. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kierownikiem klubu Panem Maćkiem Michem pod nr tel. 07401046729.

12. SALE DO WYNAJĘCIA – Polskie Centrum Katolickie ma do wynajęcia sale na koncerty, wykłady, zebrania, zabawy oraz różne imprezy na 15, 40 i nawet 150 osób. Więcej szczegółów u kierownika Polskiego Centrum pana Macieja Micha pod nr tel.: 0121 643 3577.

13. KURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO - Szkoła języków obcych  „Easy English”  we współpracy           z Polskim Centrum Katolickim ogłasza zapisy na 3-miesięczne kursy języka angielskiego (w 4 różnych grupach zawansowania), które odbywać się będą w Polish Millenium House. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmuje oraz wszelkich informacji udziela p. Klaudia: tel. 07436886014; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Informacje znajdują się także na plakacie w przedsionku kościoła.

14. BARZAR PARAFIALNY – Składamy nasze serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszego „Bazaru Parafialnego”. Dochód z bazaru wyniósł £ 1170.

15. GOŚĆ NIEDZIELNY – W przedsionku kościoła ministranci rozprowadzają kolejny numer tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”. W tym tygodniu do czasopisma dołączony jest audiobook                       „O naśladowaniu Chrystusa”, jedna z najbardziej popularnych i najbardziej poczytnych książek chrześcijańskich. Cena tygodnika to £1,50. Zachęcamy do nabywania tego czasopisma.

16. GIFT AID – Przypominamy o możliwości dodatkowej pomocy i wsparcia finansowego naszej Parafii poprzez podpisanie Deklaracji Gift Aid i składanie ofiar np. na tacę jako Gift Aid. Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego. Deklarację można otrzymać w zakrystii.

17. ZMARLI – Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Krystynę Misiołek (l. 67). Uroczystości pogrzebowe śp. Krystyny odbędą się 7 września 2015 r. o godz. 9,00 w krematorium Perry Barr. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

18. KOLEKTY – Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na utrzymanie kościoła i Polskiej Parafii, składane na tacę i jako Gift Aid: Birmingham: £711.12; West Bromwich 145.26; Gift Aid: £250.10.

19. ŻYCZENIA – Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy mile spędzonej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni tygodnia. Pozdrawiamy ludzi chorych i starszych zapewniając ich o modlitwie. „Szczęść Boże!”