10 kwietnia o godz. 11,30 » Msza św. dziękczynna za 1050 rocznicę Chrztu Polski

17 kwietnia 2016

1. I KOMUNIA ŚW. – Najbliższe potkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców odbędzie się w West Bromwich we wtorek, 26 kwietnia o godz. 18,00, a w Birmingham w czwartek 28 kwietnia o godz. 18,00. Spotkania odbywają się w kościele. Jest to również ostateczny termin uregulowania wszelkich płatności związanych z albami, kwiatami, fotografem etc.

2. KURS MAŁŻEŃSKI – Kolejny Kurs Przedmałżeński w naszej parafii rozpoczniemy od niedzieli 24 kwietnia po Mszy św. o godz. 18,00. Kurs trwa cztery kolejne niedziele i jest obowiązkowy przed zawarciem sakramentu małżeństwa.

3. OPIEKA SPOŁECZNA – „Święcone” Sekcji Opieki Społecznej odbędzie się w czwartek, 21 kwietnia o godz. 13.30 w restauracji „The Karczma”. Zapisy przyjmuje pani Emilia Podraza. Cena obiadu wynosi £10.

4. KOŁO SENIORÓW – Pania Grażyna Gołowczyńska  ( tel. 0121 523 9019) przyjmuje zapisy  na wycieczkę do Museum of the Jewellery Quarter w dniu 28 kwietnia. Koszt £7 od osoby.

5. PEREGRYNACJA OBRAZU JEZUSA MIŁOSIERNEGO – Trwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego w domach. Zapisu na obraz można dokonać w zakrystii. Najbliższy wolny termin to marzec 2017 roku.

6. NOWE DRZWI – Jeszcze w tym roku chcielibyśmy zmienić główne wejście do naszego kościoła poprzez znaczne poszerzenie drzwi. Zwracamy się do parafian z prośbą o składanie na ten cel ofiar.

7. SKLEPIK PARAFIALNY – Zapraszamy do zaglądnięcia do sklepiku parafialnego. Oprócz dużego wyboru dewocjonaliów i okolicznościowych pamiątek, znajdują się tam również nowe i interesujące propozycje lektur duchowych, które ubogacają i poszerzają wiedzę na temat naszej wiary.

8. POLSKA SZKOŁA SOBOTNIA – Polska Szkoła Sobotnia poszukuje wykwalifikowanych nauczycieli, którzy chcieliby poświęcić swój czas i wiedzę, by uczyć języka polskiego, promować polską kulturę i tradycje religijne. Idealnym kandydatem jest osoba kreatywna i łatwo dostosowująca się do zmieniających się okoliczności. Chętnych prosimy o przesyłanie swoich danych na adres email’owy szkoły: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

9. TARGI POLSKIEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI – W niedzielę 22 maja w Polskim Centrum odbędą się już „II Targi Polskiej  Przedsiębiorczości”. Podczas pierwszej imprezy targi odwiedziło ponad 500 osób. Zapraszamy firmy i instytucje zainteresowane promocją wśród Polonii do wykupywania stoisk. Więcej informacji – p. Maciej Mich 07401046729.

10. TEATR – W niedzielę 29 maja w Polskim Centrum w ramach obchodów Dnia Dziecka odbędzie się spektakl Teatru Pinokio pt. „Zaczarowany Las”. Więcej informacji i możliwość zakupu biletów na stronie internetowej organizatora www.gramydladzieci.yapsody.com

11. REGINA POLINIAE – Osoby, które ukończyły 55 rok życia i są zainteresowane samodzielnym zamieszkaniem w częściowo polskim domu Regina Poloniae na Harbornie, proszone są o zgłaszanie się do p. Ryszarda Cieślika (07936237989).

12. GOŚĆ NIEDZIELNY – W sklepiku można nabyć kolejny numer tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”. W najnowszym numerze o wielkim jubileuszu 1050 – lecia Chrztu Polski. Cena tygodnika to £1,50.

13. GIFT AID – Przypominamy o możliwości dodatkowej pomocy i wsparcia finansowego naszej Parafii przez podpisanie Deklaracji Gift Aid i składanie ofiar np. na tacę jako Gift Aid. Od każdej sumy złożonej jako Gift Aid parafia otrzyma dodatkowo z Urzędu Podatkowego 25%.

KTO  MOŻE  PODPISAĆ  DEKLARACJĘ  GIFT  AID?

Każda osoba, która otrzymuje jakikolwiek dochód (praca, emerytura, procent bankowy od oszczędności), od którego płaci brytyjski podatek dochodowy (UK Income Tax), może podpisać deklarację. Deklaracje można otrzymać w zakrystii. Osoby, które już podpisały deklarację, mogą odebrać kopertki na nowy rok w salce z tyłu kościoła.

14. KOLEKTY – Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na butrzymanie kościoła i Polskiej Parafii, składane na tacę i jako Gift Aid. Birmingham: £893.41; Gift Aid: £402.50.

15. ŻYCZENIA – Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy mile spędzonej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni tygodnia. Pozdrawiamy ludzi chorych, starszych i samotnych, zapewniając ich o naszej kapłańskiej modlitwie. „Szczęść Boże!”

20 marca powstała nowa Parafia Polska w West Bromwich i Walsall która obejmuje terytorium Kodów Pocztowych: B70, B71, DY oraz WS.

Kontakt z księdzem:

ks. Ireneusz Maraszkewicz

te. 0121 532 4548

te. 07470240939

Msza św. w Walsall godz. 12.30

(adres kościoła: St Thomas of Canterbury, Dartmouth Avenue, Walsall WS3 1SP)

Msza św. w West Bromwich godz. 16.00

(adres kościoła: 260 High Street, B70 8AQ, West Bromwich)