Zesłanie Ducha Św. » zapraszamy na czuwanie modlitewne w sobotę 23 maja od godz. 18,00.

24 maja 2015

1. UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która w kościele kończy okres wielkanocny.

2. BIAŁA NIEDZIELA – Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9,30 modliliśmy się za dzieci komunijne z naszej parafii, które tydzień temu po raz pierwszy przyjęły do swojego serca Pana Jezusa. Modliliśmy się także za ich rodziców, chrzestnych i całą rodzinę, by pielęgnowały w sercach tych dzieci miłość, nadzieję i wiarę.

3. WYBORY PREZYDENTA RP – Dzisiaj w naszej Ojczyźnie ma miejsce się II tura wyborów prezydenckich. W Birmingham można oddać swój głoś w dwóch komisjach wyborczych znajdujących się w Polskim Centrum Katolickim. Komisje wyborcze będą otwarte od godziny 7,00 do 21,00.

4. BIERZMOWANIE30 maja na Mszy św. o godzinie 18,00 w naszym kościele zostanie udzielony sakrament bierzmowania. Uroczystością będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Robert Byrne - biskup pomocniczy Birmingham. W czasie uroczystości cała dolna część kościoła będzie zarezerwowana dla osób przystępujących do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców. Pozostałych gości zapraszamy na chór kościelny.

5. NABOŻEŃSTWA MAJOWE – Nabożeństwa majowe są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. a w niedzielę o godz. 11,00.

6. MINISTRANCI – Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w szeregi ministrantów o kontakt z ks. Proboszczem lub ks. Grzegorzem.

7. KOŁO SENIORÓW – Pani Basia Pawłowska przyjmuje zapisy na Wianki Koła Seniorów w dniu 18 czerwca. Koszt obiadu £10 od osoby Obiad przygotuje polska restauracja „The Karczma.

8. ZARZĄD PKK - Informujemy, że w czwartek 28 maja o godzinie 20.00 odbędzie się zebranie plenarne.

9. TARGI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - 13 września w Polish Millennium House odbędą się Targi Polskiej Przedsiębiorczości. Szukamy firm i przedsiębiorstw zainteresowanych wystawieniem swojego stoiska na targach. Ilość miejsc ograniczona. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kierownikiem klubu Panem Maćkiem Michem pod nr tel. 07401046729.

10. RADA ADMINISTRACYJNA PARAFII - Spotkanie Rady Administracyjnej odbędzie się w czwartek 28 maja o godz. 18,00.

11. DZIEŃ DZIECKA - W niedzielę, 31 maja o godzinie 11,00 w Polskim Centrum Katolickim odbędzie się polski „Dzień Dziecka”. W programie rozmaite gry, zabawy, konkursy z nagrodami, warsztaty muzyczne, malowanie buziek oraz grill. Wstęp £5 od opiekunów dziecka.

12. SZKOŁA ŚW. PAWŁA – St Paul's School for Girls (angielska szkoła katolicka) serdecznie zaprasza dziewczęta ze szkół podstawowych z klasy 4 i 5 na dzień otwarty, który odbędzie się 26 czerwca od 9,00-15,00. Bardzo prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 22 czerwca na adres emailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

13. CHRZEST -We wtorek 26 maja po Mszy św. o godz.10,30 chrzest święty przyjmie: Hubert Bajgot.

14. GOŚĆ NIEDZIELNY – W przedsionku kościoła ministranci rozprowadzają kolejny numer tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”. Cena tygodnika to £1,50. Zachęcamy do nabywania tego czasopisma.

15. SKLEPIK PARAFIALNY – Zapraszamy do zaglądnięcia do sklepiku parafialnego. Oprócz dużego wyboru dewocjonaliów znajdują się tam również nowe i interesujące propozycje lektur duchowych, które ubogacają i poszerzają wiedzę na temat naszej wiary. Znajdziemy również duży wybór pamiątek okolicznościowych związanych z uroczystościami Chrztu Świętego czy Bierzmowania.

16. KOLEKTY – Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na utrzymanie kościoła i Polskiej Parafii, składane na tacę i jako Gift Aid. Birmingham: £629.97; West Bromwich: £ 175.62; Gift Aid: £170.50.

17. DRUGA TACA – Ofiary złożone na Fundację Przyjaciół Jana Pawła II wyniosły £348.46.

18. ZMARLI - Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Matthew Alfie Bzymka (dziecko), śp. Wojciecha Hejmo (l.42) i śp. Irenę Janusiak née Płotkin (Rogozińska) ( l.87). Msza św. pogrzebowa za śp. Irenę odbędzie się w naszym kościele 28 maja o godz. 11,15. Złożenie ciała na cmentarzu Handsworth o godz.12,30. Autobus zapewniony w obie strony. Po pogrzebie rodzina zmarłej zaprasza na poczęstunek do Polskiego Centrum. Uroczystości pogrzebowe śp. Matthew odbędą się 29 maja o godz. 10,00 w krematorium Yardley. Uroczystości pogrzebowe śp. Wojciecha odbędą się 4 czerwca o godz. 9,00 w krematorium Lodge Hill. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…

19. ŻYCZENIA – Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy mile spędzonej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni tygodnia. Pozdrawiamy ludzi chorych i starszych zapewniając ich o modlitwie. „Szczęść Boże!”