Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa » Msze św.  o godz. 10,30 i 19,00

29 Maja 2016

1. UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA – W Anglii i Walii obchodzimy dzisiaj Uroczystość Bożego Ciała. W naszym kościele, po Mszy św. o godz. 11,30 zostanie odprawione Nabożeństwo Eucharystyczne.

2. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE – Miesiąc czerwiec, to miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. a w niedzielę o godz. 11,00.

3. I KOMUNIA ŚW. – Ostatnia próba dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców odbędzie się w West Bromwich w piątek 3 czerwca o godz. 18,00, a w Birmingham w czwartek 2 czerwca o godz. 18,00.

4. UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ – Odbędzie się w West Bromwich 4 czerwca o godz. 11,00 i w Birmingham 5 czerwca o godz. 13,00. Bardzo prosimy o wcześniejsze przybycie do kościoła. W kościele w Birmingham cała dolna część kościoła będzie zarezerwowana dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Pozostałych gości zapraszamy na chór kościelny.

5. MINISTRANCI – Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w szeregi ministrantów o kontakt z ks. Proboszczem lub ks. Grzegorzem.

6. ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH – Zmiana Tajemnic dla członków „Żywego Różańca” odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11,30.

Intencja ogólna: Aby osoby w podeszłym wieku, zepchnięte na margines i samotne znajdowały, również w wielkich miastach, okazje do spotkania i solidarność.

Intencja misyjna: Aby seminarzyści, nowicjusze i nowicjuszki spotykali formatorów żyjących z radością Ewangelią, którzy mądrze przygotują ich do misji, jaką mają pełnić.

7. PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA – W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Jest to równocześnie Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. odprawione będą o godz. 10,30 i 19,00, a po Mszach św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz.19,00 modlitwy prowadzone przez grupę „Wody Jordanu”.

8. NAUKA PRZEDCHRZCIELNA – Nauka dla obojga rodziców przed chrztem dziecka w sobotę 4 czerwca o godz. 17,00 w kościele.

9. KOŁO SENIORÓW – Pani Basia Pawłowska (tel. 0121 694 4812) przyjmuje zapisy na wycieczkę do Stratford on Avon oraz farmę motyli w dniu 9 czerwca. Koszt wycieczki £10 do osoby. Pani Basia przyjmuje równie zapisy na „Wianki” Koła Seniorów, które odbędą się 16 czerwca. Koszt obiadu £10 od osoby.

10. PEREGRYNACJA OBRAZU JEZUSA MIŁOSIERNEGO – Trwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego w domach. Zapisu na obraz można dokonać w zakrystii. Najbliższy wolny termin to maj 2017 r.

11. NOWE DRZWI – Jeszcze w tym roku chcielibyśmy zmienić główne wejście do naszego kościoła poprzez znaczne poszerzenie drzwi. Zwracamy się do parafian z prośbą o składanie na ten cel ofiar. Ostatnia złożona ofiara: £50 – Bezimiennie.

12. SKLEPIK PARAFIALNY – Zapraszamy do zaglądnięcia do sklepiku parafialnego. Oprócz dużego wyboru dewocjonaliów i okolicznościowych pamiątek, znajdują się tam również nowe i interesujące propozycje lektur duchowych, które ubogacają i poszerzają wiedzę na temat naszej wiary.

13. BAZAR – W sobotę 11 czerwca odbędzie się kiermasz „Table Top Sale” na parking przy kościele. Chętni do wynajęcia stołu do sprzedawania własnych rzeczy są proszeni o zgłaszanie się  do p. Beaty Kobic(tel. 07985 526806).

14. POLSKA SZKOŁA SOBOTNIA – Polska Szkoła Sobotnia poszukuje wykwalifikowanych nauczycieli, którzy chcieliby poświęcić swój czas i wiedzę, by uczyć języka polskiego, promować polską kulturę i tradycje religijne. Idealnym kandydatem jest osoba kreatywna i łatwo dostosowująca się do zmieniających się okoliczności. Chętnych prosimy o przesyłanie swoich danych na adres email’owy szkoły: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

15. SKOŁA ŚW. PAWŁA – St Paul's School for Girls (angielska szkoła katolicka) serdecznie zaprasza dziewczęta ze szkół podstawowych z klas 4 i 5 na dzień otwarty, który odbędzie się 27 czerwca w godz. 9,00-15,00. Bardzo prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 23 czerwca na adres emailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

16. REGINA POLINIAE – Osoby, które ukończyły 55 rok życia i są zainteresowane samodzielnym zamieszkaniem w częściowo polskim domu Regina Poloniae na Harbornie, proszone są o zgłaszanie się do p. Ryszarda Cieślika (07936237989).

17. GOŚĆ NIEDZIELNY – W sklepiku można nabyć kolejny numer tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.                       W najnowszym numerze m. in. o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Cena tygodnika to £1,50.

18. II TACA – W przyszłą niedzielę zbierana będzie II taca przeznaczona na pokrycie kosztów remontu naszego kościoła.

19. GIFT AID – Przypominamy o możliwości dodatkowej pomocy i wsparcia finansowego naszej Parafii przez podpisanie Deklaracji Gift Aid i składanie ofiar np. na tacę jako Gift Aid. Od każdej sumy złożonej jako Gift Aid parafia otrzyma dodatkowo z Urzędu Podatkowego 25%.

KTO  MOŻE  PODPISAĆ  DEKLARACJĘ  GIFT  AID?

Każda osoba, która otrzymuje jakikolwiek dochód (praca, emerytura, procent bankowy od oszczędności), od którego płaci brytyjski podatek dochodowy (UK Income Tax), może podpisać deklarację. Deklaracje można otrzymać w zakrystii. Osoby, które już podpisały deklarację, mogą odebrać kopertki w zakrystii.

20. KOLEKTY – Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na utrzymanie kościoła i Polskiej Parafii, składane na tacę i jako Gift Aid. Birmingham: £773.78; Gift Aid: £169.90.

21. ŻYCZENIA – Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy mile spędzonej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni tygodnia. Pozdrawiamy ludzi chorych, starszych i samotnych, zapewniając ich o naszej kapłańskiej modlitwie. „Szczęść Boże!”