RELIKWIE JANA PAWŁA II » zostały umieszczone na stałe w naszym kościele.

28 czerwiec 2015

1. UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA – Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Podczas Mszy św. zostanie zebrana druga taca na „Świętopietrze”, czyli datki na charytatywną działalność Ojca Świętego Franciszka. Polecamy ją Waszej ofiarności.

2. PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA – W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msze św. odprawione będą o godz. 10,30 i 19,00, a po Mszach św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz.19,00 modlitwy prowadzone przez grupę „Wody Jordanu”.

3. ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH – Zmiana Tajemnic dla członków „Żywego Różańca” w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11,30.

Intencja ogólna: Aby odpowiedzialność polityczna była przeżywana na wszystkich poziomach jako wzniosła forma miłosierdzia.

Intencja misyjna: Aby chrześcijanie w Ameryce Łacińskiej w obliczu nierówności społecz­nych mogli dawać świadectwo miłości do ubogich i wnosić swój wkład, by społeczeństwo stawało się bardziej braterskie.

4. DOMOWY KOŚCIÓŁ – Przy naszej parafii działa ruch Domowy Kościół. Każdemu, kto wstąpił w sakramentalny związek małżeński polecamy Domowy Kościół, gdzie we wspólnocie umacnia się swoją wiarę, buduje swoje małżeństwo i wychowuje dzieci w duchu chrześcijańskim. Jest to ruch osób świeckich, gdzie małżeństwa spotykają się raz w miesiącu, aby wspólnie pogłębiać swoją wiarę, dzielić się swoim życiem, pomagać sobie wzajemnie. Więcej informacji można uzyskać: e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. 07586234220.

5. NAUKA PRZEDCHRZCIELNA – Nauka dla obojga rodziców przed chrztem dziecka w sobotę 4 lipca o godz. 17,00 w kościele.

6. CHRZEST – W sobotę 4 lipca na Mszy św. o godz. 10,30 chrzest święty przyjmie Artur Sikora.

7. RECITALDzisiaj o godz. 13.00 w Polskim Centrum odbędzie się recital fortepianowy w wykonaniu Jacka Serafina. Wstęp: £5 (£3 dla członków Klubu). Rezerwacje u kierownika lub pod nr tel. 0121 643 35 77

8. POLSKIE CENTRUM KATOLICKIE – Począwszy od dnia 20 lipca Polskie Centrum Katolickie będzie nieczynne przez okres 2 tygodni. Po przerwie Centrum będzie otwarte od środy, 5 sierpnia. W tych dniach również nie będzie czynna kancelaria parafialna. Wszelkie sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać w zakrystii po Mszy  św.

9. TARGI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - 13 września w Polish Millennium House odbędą się Targi Polskiej Przedsiębiorczości. Szukamy firm i przedsiębiorstw zainteresowanych wystawieniem swojego stoiska na targach. Ilość miejsc ograniczona. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kierownikiem klubu Panem Maćkiem Michem pod nr tel. 07401046729.

10. SALE DO WYNAJĘCIA - Polskie Centrum Katolickie ma do wynajęcia sale na koncerty, wykłady, zebrania, zabawy oraz różne imprezy na 15, 40 i nawet 150 osób. Więcej szczegółów u kierownika Polskiego Centrum pana Macieja Micha pod nr tel.: 0121 643 3577.

11. KOŁO SENIORÓW – W dniu 2 lipca Koło Seniorów organizuje wycieczkę na farmę organiczną oraz do sanktuarium ptaków koło Hagley. Koszt wycieczki £5 od osoby (przejazd i wstęp). Osoby nie zrzeszone w Kole będą mile widziane. Zapisy na wycieczkę u pani Basi Pawłowskiej.

12. GOŚĆ NIEDZIELNY – W przedsionku kościoła ministranci rozprowadzają kolejny numer tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”. Cena tygodnika to £1,50. Zachęcamy do nabywania tego czasopisma.

13. GIFT AID – Przypominamy o możliwości dodatkowej pomocy i wsparcia finansowego naszej Parafii poprzez podpisanie Deklaracji Gift Aid i składanie ofiar np. na tacę jako Gift Aid. Od każdej  sumy wpłaconej jako Gift Aid Parafia otrzyma dodatkowo z Urzędu Podatkowego 22%. Deklaracje można otrzymać w zakrystii.

14. SKLEPIK PARAFIALNY – Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepiku parafialnego. Oprócz dużego wyboru dewocjonaliów znajdują się tam również nowe i interesujące propozycje lektur duchowych, które ubogacają i poszerzają wiedzę na temat naszej wiary.

15. ZMARLI –  Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. śp. Marię Adach (92 l.) i śp. Jana Romańskiego (92 l.). Msza św. za śp. Jana Romańskiego odbędzie się w naszym kościele 10 lipca o godz. 11,15, a złożenie ciała o godz. 13,00. Msza św. za śp. Marię Adach odbędzie się w naszym kościele 15 lipca o godz. 11,00, następnie ciało zostanie złożone na cmentarzu Handsworth o godz. 12.30. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu…

16. KOLEKTY – Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na utrzymanie kościoła i Polskiej Parafii, składane na tacę i jako Gift Aid. Birmingham: £774.22; West Bromwich: £ 154.58; Gift Aid: £171.30.

17. ŻYCZENIA – Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy mile spędzonej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni tygodnia. Pozdrawiamy ludzi chorych i starszych zapewniając ich o modlitwie. „Szczęść Boże!”