. » W piątek 6 marca i w sobotę 7 marca zapraszamy na spotkanie modlitewne z posługą modlitwy wstawienniczej

1 marzec 2015

1. NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w okresie Wielkiego Postu odprawiane będzie w piątek o godz. 11,00 i 19,00, a Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 11,30.

2. PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA - W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. będą odprawione o godz.10,30 i 19,00 a po Mszach św. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. KOLĘDA – W tym tygodniu z wizytą duszpasterską odwiedzimy osoby zamieszkujące w obrębie następujących kodów pocztowych:

Poniedziałek – 2 marca……………………..B26, B30, B32, B38

Wtorek – 3 marca……………………………WS10, DY2

Środa – 4 marca………………..…….......….WS10, DY4

Czwartek – 5 marca…………………..….….DY4, WS2

Piątek – 6 marca…………………..………...DY4, B5

4. ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH – Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11,30 nastąpi zmiana tajemnic dla członków „Żywego Różańca”.

5. BRAT ZYGMUNT SZCZEPAŃSKI W piątek 6 marca i w sobotę 7 marca zapraszamy na spotkanie modlitewne z posługą modlitwy wstawienniczej prowadzonej przez Pana Zygmunta Szczepańskiego. Więcej informacji można uzyskać w zakrystii lub na plakatach w przedsionku kościoła.

6. NOWENNA – W każdą środę po Mszy św. o godz. 10,30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. ZARZĄD PKK – Walne zebranie PKK odbędzie się w niedzielę 29 marca.

8. CHÓR – Kolejna próba chóru odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 11,30.

9. PORADNIA MAŁŻEŃSKA – W każdy piątek w Kancelarii Parafialnej w godz. 11,30 – 12,30 jest czynna Poradnia Rodzinna.

10. PORADNIA PRAWNICZA - W każdy wtorek w Kancelarii Parafialnej w godz. 11,30 – 12,30 jest czynna bezpłatna Poradnia Prawna.

11. JAŁMUŻNA - W dzisiejszą niedzielę jałmużna wielkopostna jest przeznaczona na pomoc Kościołowi na wschodniej Ukrainie.

12. KOŁO SENIORÓW – Pani Basia Pawłowska przyjmuje zapisy na Śledzika Koła Seniorów, który odbędzie się w dniu 5 marca 2015. Koszt obiadu  wynosi £10 od osoby.

13. POLSKIE CENTRUM W LATACH 90. - W sobotę, 28 marca o godzinie 19:15 na Dużej Sali w Polskim Centrum, odbędzie się pokaz filmu wyprodukowanego przez TV Polonia o Polskim Centrum Katolickim, społeczności oraz indywidualne opisy jak się Polacy znaleźli w Birmingham. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią Polaków w Birmingham i historia naszej Parafii. Wstęp wolny. Do nabycia kawa, herbata i ciasta.

14. PALENIE – W każdą sobotę w Polskim Centrum Katolickim od 10,00 do 14,00 jest udzielana darmowa pomoc w rzucaniu palenia w języku polskim. Program jest sponsorowany przez NHS. Można uzyskać fachowĄ pomoc jak i darmowe plastry nikotynowe i inne środki wspomagające rzucenie palenia.

15. PIELGRZYMKA DO LOURDES – Harcerki z Hufca Mazowsze udają się w pielgrzymce do Lourdes, która jest organizowana przez diecezję Birmingham. Data pielgrzymki to 23-29 maja 2015, jej koszt (przejazd autokarem, nocleg w hotelu i pełne wyżywienie w hotelu) wynosi £448. Więcej informacji można uzyskać u Druhny Joli Foryś tel.:  0121 353 2763.

16. II TACA – W dzisiejszą niedzielę zbierana jest druga taca przeznaczona na Fundację Komisji Episkopatu Polski „Ad Gentes”.

17. GOŚĆ NIEDZIELNY – W naszym sklepiku można nabyć kolejny numer tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”. Cena tygodnika to £1,50. Zachęcamy do nabywania tego czasopisma.

18. CHRZEST -  W sobotę 7 marca  podczas mszy św. o godz.10,30 chrzest święty przyjmie: Julia Franczak.

19. ZMARLI - Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Agnieszkę Rusinek i śp. Jadwigę Orłowską. Uroczystości pogrzebowe śp. Agnieszki odbędą się 3 marca o godz. 15.15 w krematorium Sandwell Valley. Pogrzeb śp. Jadwigi odbędzie się w naszym kościele  13 marca o godz. 11,30. Złożenie ciała nastąpi na cmentarzu Handsworth o godz. 13,00. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

20. KOLEKTY – Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na utrzymanie kościoła i Polskiej Parafii, składane na tacę i jako Gift Aid. Birmingham: £759.97; West Bromwich: £214.23; Gift Aid: £131.50.

21. ŻYCZENIA – Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy mile spędzonej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni tygodnia. Pozdrawiamy ludzi chorych i starszych zapewniając ich o modlitwie. „Szczęść Boże!”