ZMIANA GODZIN MSZY ŚW » Msze św. są  odprawiane w  niedzielę o godzinie 9.30, 11.30 oraz 18.00.

ZMIANA GODZIN MSZY ŚW.

Od Niedzieli 4 stycznia 2015 roku Msze św. w kościele św. Michała będą odprawiane

o godz. 9.30 (Msza dla dzieci), 11.30 oraz 18.00.

18 Stycznia 2015

1. OPŁATEK PARAFIALNY – Dzisiaj po mszy św. o godz. 11,30 w Polskim Centrum Katolickim odbędzie się „Opłatek Parafialny”. W czasie uroczystości wystąpią dzieci z Polskiej Szkoły Sobotniej, które specjalnie na ten czas przygotowały „Jasełka”. Będzie również poczęstunek: kawa, herbata, ciasta domowego wypieku i pierogi własnej produkcji. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian!

2. KOLĘDA – W tym tygodniu z wizytą duszpasterską odwiedzimy osoby zamieszkujące w obrębie następujących kodów pocztowych:

Poniedziałek – 19 stycznia……………………..B44, B90

Wtorek – 20 stycznia……………………………B44, B91

Środa – 21 stycznia………………..…….......….B66, B92

Czwartek – 22 stycznia…………………..….….B42, B66

Piątek – 23 stycznia………………………….....B42, B72, B73, B74, B75, B76

„Kolęda” odbędzie się po wcześniejszym, telefonicznym  uzgodnieniu godziny wizyty               z księdzem!

3. INFORMACJA PKK - Zarząd PKK przypomina ze od stycznia 2015 roku należy uregulować  składkę  członkowską jak i opłatę za parking w Polskim Centrum Katolickim. Ceny są takie same jak w ubiegłym roku.

4. FESTIWAL POLSKIEGO FOLKLORU - Wszystkich miłośników tańca ludowego zapraszamy na Festiwal Polskiego Folkloru, który odbędzie się 8 lutego 2015 r. w Manchester, w teatrze The Lowry. Podczas festiwalu wystąpią zespoły taneczne z całej Anglii. Bilety na festiwal można zamówić u Pani Iwony Wagstyl (01214279232, 07964690559, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) która udzieli także informacje o możliwości zorganizowanego przejazdu z Birmingham do Manchester.

5. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI – Kolejny kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpoczniemy         w sobotę 31 stycznia o godz. 19,00.

6. BIERZMOWANIE – Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbywają się w soboty o godz. 15,30. Natomiast dla dorosłych w niedziele o godz. 19,00. Spotkania odbywają się w Kościele.

7. I KOMUNIA ŚWIĘTA – Kolejne spotkanie przygotowujące do Komunii św. odbędzie się            w Birmingham 27 stycznia o godz. 18,00 i w West Bromwich 28 stycznia o godz. 18,00. Rodzice dzieci, z których nie zostały zdjęte miary na alby proszeni są o indywidualne kontaktowanie się z wyznaczonymi osobami.

8. KOŁO SENIORÓW –  Kolejne spotkanie Seniorów odbędzie się w czwartek 22 stycznia w Polskim Centrum. W programie gimnastyka  Extend – Indu.

9. GOŚĆ NIEDZIELNY – W przedsionku kościoła można nabyć kolejny numer tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”. Cena tygodnika to £1,50. W tym tygodniu dołączona jest płyta z  czterema odcinkami ukazującymi życie Św. Teresy z Ávila. Zachęcamy do nabywania tego czasopisma.

10. CHRZEST -  W sobotę 24 stycznia podczas mszy św. o godz.10,30 chrzest święty przyjmą: Agata Puzyrkiewicz, Maja Król, Jan Twardowski.

11. KOLEKTY – Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na utrzymanie kościoła i Polskiej Parafii, składane na tacę i jako Gift Aid. Birmingham: £652.78; West Bromwich: £170,42; Gift Aid: £136.50.

12. ZMARLI - Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Helenę Pluszczewską,     śp. Jana Zdankiewicza i śp. Stanisława Świerczyńskiego. Uroczystości pogrzebowe śp. Heleny odbędą się 26 stycznia o godz. 14.00 w Witton Cemetery, natomiast pogrzeb śp. Jana odbędzie się 26 stycznia o godz. 15,30 w Gornal Wood Cemetery. Msza św. pogrzebowa śp. Stanisława Świerczyńskiego odbędzie się w naszym kościele 23 stycznia o godz.11,15. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

13. ŻYCZENIA – Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy mile spędzonej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni tygodnia. Pozdrawiamy ludzi chorych i starszych zapewniając ich o modlitwie. „Szczęść Boże!”