Papież Franciszek: » Anioł stróż ,,zawsze jest z nami, i to jest rzeczywistość: jest przy nas niczym ambasador Boga".

10 lipiec 2016

1. GOŚĆ –  W naszej parafii gościmy dzisiaj o. Wacława Krzempka SMA, który będzie głosił Słowo Boże na wszystkich Mszach św. Po Mszach św.,w przedsionku kościoła, o. Wacław będzie zbierał datki na działalność Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Za wszystkie wasze ofiary składamy z góry serdeczne podziękowanie.

2. MINISTRANCI – Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w szeregi ministrantów o kontakt z ks. Proboszczem lub ks. Grzegorzem.

3. BIERZMOWANIE – Przygotowanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpocznie się we wrześniu. Zapisu można dokonać w zakrystii.

4. I KOMUNIA ŚW. – Płyty ze zdjęciami z Pierwszej Komunii Świętej są do odebrania w zakrystii.

5. KOŁO SENIORÓW – W czwartek 14 lipca Koło Seniorów organizuje wycieczkę na farmę i do centrum ogrodniczego. Koszt £7 od osoby. Wyjazd z Polskiego Centrum o godz. 10.15 rano. W czwartek 4 sierpnia zapraszamy na kolejną wycieczkę autokarową, tym razem nad morze - do Towyn w Walii. Koszt  £12 dorośli i £7 dzieci. Odjazd o godz. 8.00 rano. Zapisy na obydwie wycieczki przyjmuje p. B.Pawłowska (tel. 0121 694 4812). Osoby nie zrzeszone w Kole Seniorów będą mile widziane.

6. PEREGRYNACJA OBRAZU JEZUSA MIŁOSIERNEGO – Trwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego w domach. Zapisu na obraz można dokonać w zakrystii. Najbliższy wolny termin to czerwiec 2017 r.

7. KAWIARENKA – Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11,30 będzie czynna kawiarenka w sali z tyłu kościoła, gdzie można spotkać się przy herbatce lub kawie. Zapraszamy również na pyszne ciasta domowej produkcji pieczone przez parafian. Wszystkie osoby, które chciałyby pomóc w prowadzeniu naszej kawiarenki prosimy o kontakt z księżmi.

8. BAZAR PARAFIALNY – W sobotę 3 września, od godz. 9,00 do 14,30 na parkingu przy kościele odbędzie się „Bazar parafialny”, z którego dochód będzie przeznaczony na pokrycie kosztów remontu naszego kościoła. Chętnych do wsparcia bazaru prosimy o przynoszenie rzeczy nadających się na ten cel na plebanię. Zapraszamy do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu.

9. POLSKIE CENTRUM –W dniu 16 lipca o godz. 14.00 w Polskim Centrum odbędzie się Koncert Młodych Pianistów organizowany przez Panią Katarzynę Skupień. Bilety w cenie £5 dla dorosłych do nabycia przed koncertem. Dzieci wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie.

10. REMONT – W związku z remontem „Sali Lotniczej” w Polskim Centrum, który rozpocznie się pod koniec lipca, prosimy wszystkie grupy, które korzystają z tej sali i mają swoje rzeczy w szafkach o ich opróżnienie do połowy lipca.

11. NOWE DRZWI – Jeszcze w tym roku chcielibyśmy zmienić główne wejście do naszego kościoła poprzez znaczne poszerzenie drzwi. Zwracamy się do parafian z prośbą o składanie na ten cel ofiar.

12. SCHOLA DZIECIĘCA – Próby śpiewu dla dzieci odbywają się w każdą sobotę o godz. 16,20 w kościele.

13. SKLEPIK PARAFIALNY – Zapraszamy do zaglądnięcia do sklepiku parafialnego. Oprócz dużego wyboru dewocjonaliów i okolicznościowych pamiątek, znajdują się tam również nowe i interesujące propozycje lektur duchowych, które ubogacają i poszerzają wiedzę na temat naszej wiary.

14. GOŚĆ NIEDZIELNY – W sklepiku można nabyć kolejny numer tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”. Cena tygodnika to £1,50.

15. GIFT AID – Przypominamy o możliwości dodatkowej pomocy i wsparcia finansowego naszej Parafii przez podpisanie Deklaracji Gift Aid i składanie ofiar np. na tacę jako Gift Aid. Od każdej sumy złożonej jako Gift Aid parafia otrzyma dodatkowo z Urzędu Podatkowego 25%.

KTO  MOŻE  PODPISAĆ  DEKLARACJĘ  GIFT  AID?

Każda osoba, która otrzymuje jakikolwiek dochód (praca, emerytura, procent bankowy od oszczędności), od którego płaci brytyjski podatek dochodowy (UK Income Tax), może podpisać deklarację. Deklaracje można otrzymać w zakrystii. Osoby, które już podpisały deklarację, mogą odebrać kopertki w zakrystii.

16. ŻYCZENIA – Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy mile spędzonej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni tygodnia. Pozdrawiamy ludzi chorych, starszych i samotnych, zapewniając ich o naszej kapłańskiej modlitwie. „Szczęść Boże!”