Niedziela 23 listopada » Uroczyste wprowadzenie relikwii Św. Jana Pawła II.

BIERZMOWANIE

16 listopad 2014

1. ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy Święto Niepodległości. Msza św. o godz. 11,00 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego. Po Mszy św. o godz. 13,00 w Polskim Centrum Katolickim odbędzie się akademia przygotowana przez dzieci Szkoły Sobotniej. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy.

2. UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA – W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Na Mszy św. o godz.11.00 do naszego kościoła zostaną wprowadzone relikwie Św. Jana Pawła II. Uroczystości tej przewodniczył będzie Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii        Ks. Stefan Wylężek.

3. CHRZEST – W sobotę 15 listopada podczas Mszy św. o godz. 10,30 chrzest przyjmą: Olivia i Filip Mazur.

4. BIERZMOWANIESpotkanie dla młodzieży przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania odbywają się w soboty o godz. 15,00 i 16,00. Natomiast dla dorosłych w niedziele o godz. 19,00.

5. AA i AH – W Polskim Centrum Katolickim w każdą niedzielę o godz. 16,00 odbywają się spotkania grupy Anonimowych Alkoholików i spotkania grupy Al-Anon (dla rodzin alkoholików) oraz o godz. 18,00 spotkanie dla uzależnionych od hazardu.

6. KRASNALKISpotkania rodziców z małymi dziećmi odbywają się w Polskim Centrum Katolickim w każdą środę o godz. 10,00.

7. GOŚĆ NIEDZIELNY – W przedsionku kościoła można nabyć kolejny numer tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”. Cena tygodnika to £1,50. Zachęcamy do nabywania tego czasopisma.

8. SENIORZY – Pani Grażyna Gołowczyńska przyjmuje zapisy na „Andrzejki”, które odbędą się 27 listopada. Koszt obiadu £10 od osoby.

9. IPAK – W przyszłą niedzielę w Uroczystość Chrystusa Króla zostanie zebrana druga taca, która będzie przeznaczona na potrzeby IPAK-u. Uroczystość ta jest patronalnym świętem polskiej Akcji Katolickiej.

10. WERNISAŻ - W sobotę 29 listopada o godz. 17,00 w Polskim Centrum Katolickim odbędzie sie wernisaż otwierający wystawę fotografii Janusza Słomianowskiego. W otwarciu udział weźmie grupa lokalnych polskich artystów. Wstęp - wolne datki. Więcej szczegółów na plakacie.

11. GIFT AID – Przypominamy o możliwości dodatkowej pomocy i wsparcia finansowego naszej Pa-rafii przez podpisanie Deklaracji Gift Aid i składanie ofiar np. na tacę jako Gift Aid. Od każdej sumy wpłaconej jako Gift Aid parafia otrzyma dodatkowo z Urzędu Podatkowego 22%.

KTO  MOŻE  PODPISAĆ  DEKLARACJĘ  GIFT  AID?

Każda osoba, która otrzymuje jakikolwiek dochód (praca, emerytura, procent bankowy od oszczędności), od którego płaci brytyjski podatek dochodowy (UK Income Tax), może podpisać deklarację. Deklarację można otrzymać w zakrystii.

12. KOLEKTY – Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na utrzymanie kościoła i Polskiej Parafii, składane na tacę i jako Gift Aid. Birmingham: £857,52; West Bromwich: £185,70; Gift Aid: £139,00.

13. ZMARLI – Z naszej Rodziny Parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Marzenę Kaczmarek. Spopielenie ciała śp. Marzeny odbędzie się w krematorium Lodge Hill 18 listopada o godz. 15,30. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek….

14. ŻYCZENIA – Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy mile spędzonej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni tygodnia. Pozdrawiamy ludzi chorych i starszych zapewniając ich o modlitwie. „Szczęść Boże!”