RELIKWIE JANA PAWŁA II » zostały umieszczone na stałe w naszym kościele.

26 lipiec 2015

1. ADORACJA – Od poniedziałku do piątku od godz. 11.00 do 13.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

2. ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH – Zmiana Tajemnic dla członków „Żywego Różańca” w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11,30.

Intencja ogólna: Aby wszyscy ludzie pracujący na polu wolontariatu wielkodusznie angażowali się w służbę potrzebującym.

Intencja misyjna: Abyśmy, wychodząc po­za siebie, potrafili stawać się bliscy tym, którzy są na peryferiach więzi międzyludzkich i społecznych.

3. CHRZEST – W sobotę 1 sierpnia na Mszy św. o godz. 10,30 chrzest święty przyjmą: Klaudia Czosnyka, Kacper Kossakowski, Nicola Żukrowska.

4. NAUKA PRZEDCHRZCIELNA – Nauka dla obojga rodziców przed chrztem dziecka w sobotę 1 sierpnia o godz. 17,00 w kościele.

5. I KOMUNIA ŚW. We wrześniu rozpocznie się przygotowanie dzieci komunijnych. Rodzice dzieci, które pragną przyjąć I Komunię św. proszeni są o zgłaszanie się do księży. Zapisy tylko do 30 września.

6. BIERZMOWANIE – Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii rozpocznie się 20 września po Mszy św. wieczornej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

7. POLSKIE CENTRUM KATOLICKIE – Przypominamy, że od dnia 20 lipca Polskie Centrum Katolickie jest nieczynne przez okres 2 tygodni. Po przerwie Centrum będzie otwarte od środy, 5 sierpnia. W tych dniach również nie będzie czynna kancelaria parafialna. Wszelkie sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać w zakrystii po Mszy  św.

8. PORADNIA MAŁŻEŃSKA - W miesiącu sierpniu, w związku z przerwą wakacyjną, nie będzie czynna poradnia małżeńska w Polskim Centrum Katolickim.

9. TARGI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - 13 września w Polish Millennium House odbędą się Targi Polskiej Przedsiębiorczości. Szukamy firm i przedsiębiorstw zainteresowanych wystawieniem swojego stoiska na targach. Ilość miejsc ograniczona. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kierownikiem klubu Panem Maćkiem Michem pod nr tel. 07401046729.

10. SALE DO WYNAJĘCIA – Polskie Centrum Katolickie ma do wynajęcia sale na koncerty, wykłady, zebrania, zabawy oraz różne imprezy na 15, 40 i nawet 150 osób. Więcej szczegółów u kierownika Polskiego Centrum pana Macieja Micha pod nr tel.: 0121 643 3577.

11. KOŁO SENIORÓW – Pani Jasia Sujecka przyjmuje zapisy na wycieczkę nad morze do Barry Island w południowej Walii. Koszt wycieczki £12 dorośli i £8 - dzieci. Osoby nie zrzeszone w Kole będą mile widziane. Wyjazd 13 sierpnia o godz. 8.00 rano spod Polskiego Centrum.

12. SCHOLA – Zapraszamy wszystkich chętnych do wstąpienia do naszych scholi muzycznych. Schola dziecięca prowadzi śpiew na Mszy św. o godz. 9.30, natomiast schola młodzieżowa śpiew na Mszy św. o 18.00. Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt z prowadzącymi scholki.

13. BAZAR PARAFIALNY – W sobotę 29 sierpnia na parkingu przy kościele odbędzie się „Bazar parafialny”, z którego dochód będzie przeznaczony na pokrycie kosztów remontu naszego kościoła. Chętnych do wsparcia bazaru prosimy o przynoszenie rzeczy nadających się na ten cel na plebanię. Zapraszamy do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu.

14. GOŚĆ NIEDZIELNY – W przedsionku kościoła ministranci rozprowadzają kolejny numer tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”. Cena tygodnika to £1,50. Zachęcamy do nabywania tego czasopisma.

15. GIFT AID – Przypominamy o możliwości dodatkowej pomocy i wsparcia finansowego naszej Parafii poprzez podpisanie Deklaracji Gift Aid i składanie ofiar np. na tacę jako Gift Aid. Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego. Deklarację można otrzymać w zakrystii.

16. SKLEPIK PARAFIALNY – Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepiku parafialnego. Oprócz dużego wyboru dewocjonaliów znajdują się tam również nowe i interesujące propozycje lektur duchowych, które ubogacają i poszerzają wiedzę na temat naszej wiary.

17. ZMARLI –  Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności zmarłego tragicznie śp. Michała Panasewicza (23 l.). Polećmy go Bożemu Miłosierdziu…

18. KOLEKTY – Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na utrzymanie kościoła i Polskiej Parafii, składane na tacę i jako Gift Aid. Birmingham: £676.05; West Bromwich : £145; Gift Aid: £156.50.

19. ŻYCZENIA – Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy mile spędzonej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni tygodnia. Pozdrawiamy ludzi chorych i starszych zapewniając ich o modlitwie. „Szczęść Boże!”