Papież Franciszek: » Anioł stróż ,,zawsze jest z nami, i to jest rzeczywistość: jest przy nas niczym ambasador Boga".

21 sierpień 2016

1. ADORACJA – W naszym kościele od poniedziałku do piątku w godz. od 11,00 do 13,00 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. BIERZMOWANIE – Przygotowanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpocznie się 11 września po Mszy św. o godz. 18,00. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

3. I KOMUNIA ŚW. – Przygotowanie dzieci komunijnych rozpocznie się we wrześniu tylko w ramach Polskiej Szkoły Sobotniej. Nie będzie katechez w kościele. Rodzice, którzy chcieliby aby ich dzieci przystąpiły do I Komunii św. proszeni są o zapisanie dziecka do tej szkoły.

4. KOŁO SENIORÓW – Wyjazd Koła Seniorów do Arboretum w Staffordshire, gdzie znajduje się pomnik Polskich Sił Zbrojnych odbędzie się w czwartek 1 września spod Polskiego Centrum o godz. 11,15.

5. PEREGRYNACJA OBRAZU JEZUSA MIŁOSIERNEGO – Trwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego w domach. Zapisu na obraz można dokonać w zakrystii. Najbliższy wolny termin to czerwiec 2017 r

6. BAZAR PARAFIALNY – W sobotę 10 września, od godz. 9,00 do 14,30 na parkingu przy kościele odbędzie się „Bazar parafialny”, z którego dochód będzie przeznaczony na pokrycie kosztów remontu naszego kościoła. Chętnych do wsparcia bazaru prosimy o przynoszenie rzeczy nadających się na ten cel na plebanię. Zapraszamy do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu.

7. MINISTRANCI – Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w szeregi ministrantów o kontakt z ks. Proboszczem lub ks. Grzegorzem.

8. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKIKurs przedmałżeński rozpocznie się w niedzielę 11 września po Mszy św. wieczornej.

9. NOWE DRZWI – W październiku rozpoczną się prace nad przebudową wejścia głównego do naszego kościoła. Zachęcamy do składania ofiar na powyższy cel. W minionym tygodniu otrzymaliśmy na ten cel £150 od Ryszarda i Zyty Kierońskich.

10. SCHOLA DZIECIĘCA – Próby śpiewu dla dzieci odbywają się w każdą sobotę o godz. 16,20 w kościele.

11. SKLEPIK PARAFIALNY – Zapraszamy do zaglądnięcia do sklepiku parafialnego. Oprócz dużego wyboru dewocjonaliów i okolicznościowych pamiątek, znajdują się tam również nowe i interesujące propozycje lektur duchowych, które ubogacają i poszerzają wiedzę na temat naszej wiary.

12. PIELGRZYMKA – Serdecznie zapraszamy to wspólnego pielgrzymowania  do Sanktuarium Maryjnego w Walsingham. Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się 8 października, a przewodniczyć jej będzie Prymas Senior Polski abp Henryk Muszyński. Koszt przejazdu autokarem £15. Zapisy w zakrystii.

13. GOŚĆ NIEDZIELNY – W sklepiku można nabyć kolejny numer tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”. Cena tygodnika to £1,50.

14. GIFT AID – Przypominamy o możliwości dodatkowej pomocy i wsparcia finansowego naszej Parafii przez podpisanie Deklaracji Gift Aid i składanie ofiar np. na tacę jako Gift Aid. Od każdej sumy złożonej jako Gift Aid parafia otrzyma dodatkowo z Urzędu Podatkowego 25%.

KTO  MOŻE  PODPISAĆ  DEKLARACJĘ  GIFT  AID?

Każda osoba, która otrzymuje jakikolwiek dochód (praca, emerytura, procent bankowy od oszczędności), od którego płaci brytyjski podatek dochodowy (UK Income Tax), może podpisać deklarację. Deklaracje można otrzymać w zakrystii. Osoby, które już podpisały deklarację, mogą odebrać kopertki w zakrystii.

15. KOLEKTY – Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na utrzymanie kościoła i Polskiej Parafii, składane na tacę i jako Gift Aid. Birmingham: £ 681.26; Gift Aid: £215.30.

16. ŻYCZENIA – Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy mile spędzonej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni tygodnia. Pozdrawiamy ludzi chorych, starszych i samotnych, zapewniając ich o naszej kapłańskiej modlitwie. „Szczęść Boże!”

PARKING PRZY KOŚCIELE – Nieustannie powtarzające się problemy związane z naszym przykościelnym parkingiem: 1) parkowanie rzez osoby nie związane z parafią, 2) parkowanie przez osoby jedynie udające się na zakupy, 3) nieprzestrzeganie zakazu parkowania na środku parkingu, 4) blokowanie aut księży udających się z posługą duszpasterską do szpitali, zmusiły parafię do przekazania kontroli nad parkingiem zewnętrznej firmie, która od 28 sierpnia br. będzie nadzorowała przykościelny parking. W związku z tym samochody bez uzyskanego pozwolenia otrzymają mandat. Pozwolenia na parking można otrzymać od ks. Proboszcza począwszy od przyszłej niedzieli.