PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA » Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 10,30 i 19,00

29 czerwiec 2014

1. UROCZ. ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA i PAWŁA – Dziś przeżywamy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Podczas Mszy świętych będzie zbierana druga taca na „Świętopietrze”, czyli datki na charytatywną działalność Ojca Świętego. Polecamy ją Waszej ofiarności.

2. ZMIANA TAJEMNIC – Zmiana Tajemnic dla Członków „Żywego Różańca” odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11,00.

3. PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA – W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 10,30 i 19,00 a po Mszach św. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. CHÓR ECHO DOLINY – Chór zaczyna serię prób na festiwal w Manchesterze. Pierwsza próba w niedziele 20 lipca w Polskim Centrum o godz. 13,30. Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych . Zapisy oraz dalsze informacje u Urszuli Weber 07817217223. Zgłoszenia do 10 lipca

5. CHRZEST – W sobotę 5 lipca podczas Mszy św. o godz. 10,30 chrzest przyjmą: Szymon Klag, Oliver Rakowski, Maja Wdowiak.

6. PIELGZRYMKA – W październiku 2015 roku odbędzie się nasza parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej. Orientacyjny koszt wyniesie około £ 1,200 na osobę. Więcej informacji w najbliższych tygodniach.

7. LOTERIA – W przedsionku Kościoła można nabyć losy na loterię, która jest częścią akcji zbierania funduszy na remont naszego centrum Parafialnego. Koszt jednego losu to £1 /Zestaw 10 losów/. Pierwsza nagroda to £500.

8. PRZYGOTOWANIE DO CHRZTU – Nauka przed chrztem dziecka dla obojga rodziców odbędzie się w naszym kościele w sobotę 5 lipca o godz. 17,00.

9. GOŚĆ NIEDZIELNY – W przedsionku kościoła można nabyć kolejny numer tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”. Cena tygodnika to £1,50. Zachęcamy do nabywania tego czasopisma.

10. POLSKA SZKOŁA SOBOTNIA – Polska Szkoła Sobotnia poszukuje nauczycieli na nadchodzący rok szkolny 2014/2015. Osoby z kwalifikacjami pedagogicznymi, doświadczeniem,  które nie boją się wyzwań, prosimy o przesłanie swojego cv na adres email’owy szkoły: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .  Rozpoczęły się również zapisy uczniów do wszystkich grup wiekowych (od 4/5-16 lat). W szkole działają także Smyki na wzór Mothers and Toddlers groups, wśród których są dzieci do wieku przedszkolnego. Więcej informacji o zapisach można znaleźć na stronie internetowej szkoły: www.pszsbham.co.uk. Dodatkowo, przez najbliższe 4 niedziele w kawiarence przy kościele po Mszach o godz. 13.00 i 18.00, będą dyżurować członkowie Zarządu Szkoły, którzy będą udzielać wszelkich niezbędnych informacji na temat Szkoły oraz przyjmować zgłoszenia.

11. FUNDUSZ KOSCIELNY – Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiarę £ 50 bezimiennie. II taca na zakup nowego świecznika na świece wotywne przed obrazem Jezusa Miłosiernego wyniosła £456.75

12. SENIORZY –W dniu 10 lipca Koło Seniorów organizuje wyjazd do Arboretum w Staffordshire, gdzie znajduje się pomnik Polskich Sił Zbrojnych. Odjazd  spod Centrum PKK o godz. 10.30.Koszt wycieczki £5. W dniu 21 sierpnia Koło Seniorów organizuje   wycieczkę nad morze do Barmouth w   północno-zachodniej Wali. Koszt wycieczki £12 od osoby. Zapisy również u pani Basi Pawłowskiej. Osoby nie zrzeszone w Kole Seniorów będą mile widziane.

13. KOLEKTY – Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na utrzymanie kościoła i Polskiej Parafii, składane na tacę i jako Gift Aid. Birmingham: £708.31; West Bromwich: £131.27; Gift Aid: £182.00.

14. ZMARLI – Pogrzeb śp. Jana Szambir odbędzie się w naszym kościele 2 lipca o godz. 11,15. Ciało zmarłego zostanie złożone na cmentarzu New Oscott. Po nabożeństwie na cmentarzu rodzina zaprasza na poczęstunek do Polskiego Centrum Katolickiego. Autobus w obie strony zapewniony. Pogrzeb śp. Eugeniusza Paruchała odbędzie się w naszym kościele 7 lipca o godz. 11,30. Ciało zmarłego zostanie spopielone w krematorium Yardley. Po nabożeństwie na cmentarzu rodzina zaprasza na poczęstunek do Polskiego Centrum Katolickiego. Autobus w obie strony zapewniony.  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek

15. ŻYCZENIA – Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy mile spędzonej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni tygodnia. Pozdrawiamy ludzi chorych i starszych zapewniając ich o modlitwie. „Szczęść Boże!”