28 marca 2021

Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdza

Już w najbliższy piątek - Wielki Piątek rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Jeśli masz jakąś ważną dla Ciebie intencje w której chcesz się modlić wraz ze wspólnotą parafialną prześlij swą intencję na email parafialny lub podaj ją w zakrystii księdzu. W tych intencjach będziemy się modlili od Wielkiego Piątku do Niedzieli Bożego Miłosierdzia.

Zapraszamy do odkrywania łaski wiary.

Intencje:

1. O łaskę otwartości na Boże prowadzenie dla Polaków z Birmingham i okolicy.

2.  Chciałabym prosić o modlitwę w intencji 16- letniej dziewczynki (koleżanki mojej córki) doświadczającej nieustannych cierpień w dysfunkcyjnej rodzinie. Dziecko to od wielu lat boryka się z depresją i stanami lękowymi. Bardzo podatna na wpływ środowiska, uległa ideologii "gender" i zdeklarowała się jako osoba homoseksualna przez co ma wiele problemów, jest szykanowana i poniżana przez swoją partnerkę. Po ostatnich doświadczeniach homoseksualnych, kłótni z partnerką podjęła próbę samobójczą. Leży w szpitalu. Bardzo proszę o gorącą modlitwę za to dziecko, które nigdy nie doświadczyło szczerej i bezinteresownej miłości ani ze strony rodziców ani nikogo innego, pomimo że pochodzi z rodziny katolickiej. Dziewczynka ma na imię Afrodyta, pochodzi z Bangladeszu. Na codzień jest cichym, spokojnym, smutnym dzieckiem, bardzo poranionym.Bardzo proszę o modlitwę dla niej o nawrócenie, o przebaczenie grzechów, o dar wiary  szczęście i miłość, o zanużenie w Bożym Miłosierdziu.

3. O uzdrowienie Evelinyjeżeli jest taka wola Boża.

4. O rozwój wspólnot przy naszej parafii.

5. O nawrócenie niewierzących osób z naszych rodzin.

6. O łaskę uzdrowienia fizycznego i wewnętrznego(duchowego) dla Wiesława.

7. o wytrzymałość, zdrowie i umiejętność przyjmowania pomocy od dzieci dla rodziców.

8. proszę o modliwę w intencji uzdrowienia serca i światło

9. O opiekę Bożą, dary Ducha Świętego dla Joasi, która za kilka dni będzie świętowała swoje 16 urodziny.

10. O potrzebne łaski i opiekę Bożą dla kapłanów, a szczególnie dla księży posługujących w naszej parafii.

11. O łaskę uzdrowienia dla Wandy, Gabrysi, Adama, Basi, Daniela oraz mojej mamy Edmundy.

12. O nawrócenie sie naszych sąsiadów.

13. O powołania kapłańskie i zakonne, również z naszej parafii.

14. Za małżeństwa z naszej parafii, które przeżywają różnego rodzaju problemy aby zbliżyli do Boga oraz aby przypominając sobie przysięgę małżęńską mieli siłę pokonać swój upór, zawziętość i dumę oraz zaczęli odbudowywać jedność małżeńską.

15. Za dzieci i młodzież aby odnajdywali w rodzinie mocne oparcie dla swego człowieczeństwa oraz rozwoju w prawdzie, spokoju i miłości.

16. O nawrócenie się chrześnicy Oli aby odnalazła drogę do Boga.

17. O potrzebne łaski i opiekę Boża dla chrześniaka Adama.

18. Aby Bóg zadziałał swoją wszechmocną ręką i uwolnił nas od obecnej pandemii, tak aby życie mogło powrócić do normalnego biegu w spokoju, pokoju i bez uprzedzeń.

19. O Bożą mądrość dla rządzących krajami aby przy podejmowaniu decyzji nie łamali praw człowieka, nie wprowadzali podziałów między ludźmi ale mieli na względzie godność i dobro każdej osoby.

20. Za Patryka aby otworzył się na miłość Bożą i dary Ducha Świętego tak aby miał siły pokonywać wszelkie ataki złego.

21. O potrzebne łaski dla Basi w odkrywaniu swojej drogi z Bogiem.

22. O prowadzenie Ducha Świetego dla Eveliny i Joasi w najbliższych testach.

23. O pokoj na swiecie wsrod wszystkich narodow;

24. Za Dusze w czysciu cierpiace oraz umierajacych;

25. Za nawrocenie grzesznikow,nie wierzacych oraz watpiacych;

1. O uleczenie ludzkosci z pandemii koronaworusa;
  2. O milosc i pojednanie w rodzinach wsrod wsytkich pokolen oraz za dzieci nienarodzone, sieroty oraz samotnie wychowujacych rodzicow.

28. O pomyślne leczenie dla Eulali i Jerzego Karolak

29. Za dzieci i młodzież o łaskę niezachwianej wiary i wierność Bożym przykazaniom i Ewangelii przez całe ich życie.

Miejsce na Twoją intencję...

Nie upadek jest rzeczą najgorszą, lecz to, że ktoś po upadku leży i nie wstaje, trwa w złości i słabości swej woli pokrywa myślami zwątpienia.

św. Jan Chryzostom