14 czerwca 2020

Nasza parafia w czasie koronawirusa 14.06.

1. Moi drodzy, kościoły   będą, po spełnieniu wymogów sanitarnych i przy możliwości przestrzegania procedur, otwarte tylko na prywatną modlitwę. Od poniedziałku 15 czerwca będzie możliwość przyjścia do naszego kościoła. Kościół będzie otwarty od poniedziałku do soboty od 11.00 do 13.00, a w niedzielę od 8.30 do 10.30. Zapraszamy. Nie będzie jeszcze sprawowanych Mszy Świętych z udziałem wienych. Jest natomiast możliwość uczestnictwa w transmitowanych przez media Mszach Świętych. Nie ma też możliwości przystępowania do sakramentu pokuty i pojednania. Intencje na Msze Święte, które zostały zamówione, będą odprawione wg wcześniej umówionych terminów.
  2.  ZALECENIA NA NAJBLIŻSZY CZAS:

jeśli czujemy się źle lub mamy symptomy wskazuące na COVID-19 proszę nie przychodzić do kościoła;  dezynfekujemy ręce przy wejściu i wyjściu z kościoła; jeśli ze względów zdrowotnych źle się poczujemy będąc w kościele proszę zgłosić się do wolontariusza; jest rekomendacja, żeby nosić maseczkę – nie ma takiego obowiązku; zachowujemy odstęp 2 metrów, jednak osoby z tego samego domu mogą siedzieć obok siebie bez dystansowania się; proponujemy aby pierwszą ławkę po stronie obrazu miłosierdzia, o ile to możliwe, zostawić dla osób starszych i niepełnosprawnych; we wszystkich sprawach porządkowych respektujemy poleceń wolotariuszy;  w kościele obowiązuje ruch jednokierunkowy; modlimy się tylko w ławkach – do obrazu możemy podejść żeby zapalić świecę a na modlitwę wracamy do ławki; konfesjonał, chrzcielnica, kaplica Matki Bożej, zakrystia oraz toalety są wyłączone z użytku; nie wchodzimy do prezbiterium ani nie klękamy na stopniach ołtarza; nie ma możliwości używania wody święconej; nie dotykamy figur, obrazów i stacji drogi krzyżowej; dzieci cały czas mają być przy rodzicach; w kościele zachowujemy się stosownie, a w tym czasie(epidemii) modlitwy są tylko w ciszy. Wyżej wymienione wskazówki nie wyczerpują wszystkich możliwych sytuacji. PROSIMY O ZACHOWANIE ROZSĄDKU I TROSKĘ O MIEJSCE ŚWIĘTE I LUDZI KTÓRZY DO TEGO MIEJSCA PRZYCHODZĄ.

Religia - niestety przeniosła się z serca do ust.

Mark Twain