20 marca 2020

Kościół w czasie koronawirusa 20.03.

Episkopat w Anglii i Walii troszcząc się o dobro wiernych będzie na bieżąco informował o zaleceniach dla wiernych Kościoła Katolickiego.

Episkopat w Anglii i Walii podjął decyzję, że od piątku wieczorem(20.03.) aż do odwołania nie będzie możliwości bezpośredniego uczestnictwa wiernych we Mszy Świętej. Jest natomiast możliwość uczestnictwa w transmitowanych przez media Mszach Świętych.

Nasz kościół będzie otwarty w dotychczasowych godzinach otwarcia i można przychodzić na prywatną adorację.

Sakrament pokuty i pojednania będzie sprawowany tak jak dotychczas, przy zachowaniu zasad związanych z troską o własne i innych zdrowie.

Sakrament komunii świętej można przyjmować duchowo.

Intencje na Msze Święte, które zostały zamówione, będą odprawione wg wcześniej umówionych dni(przy zachowaniu zasady - bez udziału wiernych).

Wiara pozwala nam pojąć, że istnieje coś niepojętego.

św. Anzelmz Canterbury

54 0.19812989234924