21 września 2019

Nowenna prze Uroczystością św. Michała Archanioła

NOWENNA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA – w naszej Parafii od 20 do 28 września, dziesięć minut przed Mszą Świętą. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy do św. Michała Archanioła, który patronuje naszej wspólnocie parafialnej. W czasie trwania nowenny, w ciągu tygodnia, dodatkowe Msze Święte o godz. 19.00. Intencje na nowennę: 20.09.Abyśmy potrafili, biorąc przykład z naszego patrona, św. Michała,powiedzieć z mocą „Któż jak Bóg”. 21.09. o święte powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii; 22.09. o ochronę i Boże prowadzenie dla małżeństw oraz osób przygotowujących się do życia w małżeństwie;23.09. o nawrócenie grzeszników i pokój na świecie, a tym samym pomoc w zwalczaniu demonów krążących po tym świecie na zgubę dusz ludzich; 24.09. o cudowne owoce pielgrzymki parafialnej do Ziemi Świętej; 25.09. za tych, którzy odeszli od Pana Boga albo traktują wiarę bardzo powierzchownie; 26.09. za przygotowujących się do przyjęcia sakarmentów świętych, w szczególny sposób za dzieci komunijne i kandydatów do bierzmowania; 27.09. za wszystkie grupy działające w naszej parafii; 28.09. za młodych, aby otwierali się na prawdę i zachwycili się Bogiem.

Intencje Parafian

Święty Michale, pogromco szatana, módl się wraz z nami za dzieci i młodzież, aby korzystając z nowoczesnej technologii potrafili przeciwstawiać się złu i rozpoznawać  antyewangeliczne treści w telewizji i internecie.

Święty Michale, nasz przewodniku w modlitwie, módl się wraz z nami za rodziców, aby byli wzorem i przykładem pięknej miłości bliźniego i Boga dla swoich dzieci.

Święty Michale, aniele pokoju, módl się wraz z nami o pokój na świecie i jedność chrześcijan wypływającą z pokoju w każdym ludzkim sercu i w każdej rodzinie.

Święty Michale, przepojony mądrością Bożą, módl się wraz z nami za polskich kapłanów posługujących zagranicą, o siły duchowe i zdrowie dla nich, aby przykładem swojego życia prowadzili owczarnię Chrystusa.

Święty Michale, pocieszycielu dusz pozostających wśród ogni czyśćcowych, módl się wraz z nami za dusze najbardziej opuszczone, a zwłaszcza za dusze nieletnich żołnierzy i cywilów poległych w wojnach.

Święty Michale, strażniku raju, módl się wraz z nami za niewierzących, oddalonych od kościoła oraz wątpiących w Boże miłosierdzie, aby dostąpili łaski nawrócenia.

Proszę o modlitwę w intencji oczyszczenia i nawrócenia do Światłości Jezusa Chrystusa Doroty .

O zdrowie wszystkich chorych na całym świecie i w naszych domach, o wsparcie dla wszystkich, którzy zmagają się z nowotworem, a szczególnie dzieci, które cierpią. Panie Boże miej ich w swojej opiece.

1. O  miłość,zgodę i pokój serca w rodzinach i na świecie.

2. Za osoby przeżywające trudności życiowe,chore,samotne oraz pogrążone w nałogach i uzależnieniach.

3.O dary Ducha Św. opiekę Bożą i św.Michała Archanioła dla księży posługujących w naszej parafii  i całego duchowieństwa na świecie.

1. O otwarcie się młodzieży na działanie Ducha Świętego oraz zawiązanie wspólnoty młodzieżowej w naszej parafii

2. Aby małżonkowie wiernie realizowali przysięgę małżeńską oraz zawsze  opierali sie na Bogu.

3. O uzdrowienie duszy i ciała osób pogrążonych w uzależnieniach oraz tych  które oddały się pod wpływy szatańskie.

4. O nawrócenie sie osób niewierzących aby odkryli, że w Bogu jest życie wieczne

O Boze błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego dla młodzieży

O ochrone i Boze prowadzenie dla małżeństw

O milosc i zgode w rodzinach

Boże, prosimy o szczególne łaski dla młodzieży. Pomóż młodym znaleźć prawdę i spraw, aby zawsze byli Ci wierni. Zachowaj ich wrażliwe dusze o zła i niemoralności i daj, aby napotkali ludzi na swoich drogach życia którzy pomogą im odnaleźć Ciebie.

Św. Michale Archaniele prosimy broń nas i prowadż drogą odnowienia łask płynącyhc z Chrztu Świętego w imię Przenajświętszej Trójcy

O ochronę i Boże prowadzenie dla małżeństw oraz osób przygotowujących się do życia małżeńskiego

O dar nawrócenia i wiarę oraz błogosławieństwo Boże dla Mariusza

Prosimy o modlitwę w intencji zdrowia, opieki i obrony naszych rodzin od wszelakiego złego.

Święty Michale Archaniele oddajemy w twoje ręce młodzież.

Prosimy Cię, wypros dla nich łaskę prawdziwej, głębokiej wiary.

Wyproś im Ducha męstwa i odwagi, aby nie szli za marnością, którą daje świat, lecz za żywym, bożym Słowem, dzięki któremu naucza się zyc w pełni.

Prosimy Cię wspomagaj ich w walce ze złem, aby za Twoim przykładem potrafili powiedzieć z mocą „Któż jak Bóg" i aby nie bali się świadczyć o swoim osobistym spotkaniu z Bogiem.

Z modlitwą, Joanna

Bardzo proszę w intencji Rafała: o łaskę uzdrowienia z nałogów, potrzebne łaski w życiu i powrót do Pana Boga.  Święty Michale Archaniele broń nas! Matka

Kto ma prawdziwego przyjaciela, nie potrzebuje lustra.

przysłowie malezyjskie

53 0.16676712036133