8 września 2019

Przgotowanie do I Komunii 2020

Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej . Przypominamy sobie, że nasze modlitwy rozpoczynamy od  W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. Zapraszam do modlitwy . Zadanie do wykonania na najbliższe dni polega na narysowaniu na kartce tylu serduszek ile jest wezwań do Serca Pana Jezusa w Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serduszka mają być na tyle duże żebyście mogli w nich wpisać co dobrego zrobiliście. W każdym sercu coś innego. Czekam na Wasze prace, aby je umieścić przed ołtarzem na znak że dzieci kochają Pana Jezusa.

17 maja będziemy się jednoczyć z dziećmi i ich rodzicami prosząc o dobre owoce przyjaźni z Panem Jezusem, a Msza Święta o godz. 11.30 będzie połączona z błogosławieństwem udzielanym przez rodziców swoim dzieciom oraz z symbolicznym zapaleniem świecy i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych.

Moi Drodzy

Zaplanowaliśmy na dzień 17 maja uroczystość I Kopmunii. Zatroszczmy się o dobre przeżycie tego dnia w najlepszy możliwy dla nas sposób, czyli duchowo i w naszych domach. Uroczystość rozpoczynamy p 11.15 nabożeństwem majowym, a następnie o 11.30 będzie Msza Święta.

Zadanie dla dzieci do wykonania: przygotujcie zaproszenie dla Pana Jezusa  i napiszcie jak bardzo pragniecie, aby On do was przyszedł. Rodziców poproście o dostarczenie tego zaproszenia do naszego kościoła przed najbliższą sobotą. Wasze zaproszenie zostanie umieszczone przed ołtarzem i będzie symbolizowało obecność na liturgii. Zaproszenie w formacie A4 i wolno stojące umożliwi nam podziwianie tego zaproszenia przez ekran telewizji. Czy rozpoznasz swoje zaproszenie?

Zadanie dla rodziców: na dzień 17 maja przygotujcie świecę wolno stojącą, symbol obecności Pana Jezusa, i postawcie ją na stole przykrytym białym obrusem. Od tej świecy w czasie liturgii zapalicie świecę komunijną i podacie ją swojemu dziecku. Na stole umieście także krzyżyk oraz Pismo Święte, które otwórzcie na fragmencie mówiącym o przyjmowaniu Pana Jezusa pod postacią chleba. Zatroszczcie się, aby tego dnia Wasz dom i domownicy byli odświętnie ubrani.

Zapraszam do czynnego uczestnictwa we Mszy Świętej, komentarze pozwolą nam pełniej przeżywać spotkanie z Panem Jezusem.

Szczęść Boże

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja!

Prawdziwie zmartwychwstał Alleluja!

Moi drodzy przećwiczmy ten dialog. Jedna osoba mówi pierwsze zdanie a druga osoba mówi drugie.

Jeszcze raz pozdrawiam Was tymi słowami: Chrystus zmartwychwstał Alleluja ...

Po smacznym śniadanie wielkanocnym zapraszam do zrobienia katechezy zatytułowanej Cieszymy się ze zmartwychwstania Pana Jezusa. Odrabiając katechezę zaangażujmy całą rodzinę. Wszyscy przeżywajmy radość z Chrystusowego zmartwychwstania. Dziękuję za nadesłane prace. Teraz proszę wysłać email z odpowiedzią na pytania: Kto w miejsce Judasza został wybrany na Apostoła? Gdzie w Piśmie Świętym znajdujemy informację o uzupełniającym wyborze na Apostoła?

Pozdrawiam

Zapraszam do modlitwy i do pogłębiania swojej wiedzy, a także przyjaźni z Panem Bogiem. On jest w sposób szczególny obecny w Kościele w sakramencie Eucharystii. Stąd zapraszam do kościoła na chwilę modlitwy. Na ostatniej katechezie w środę 18.03. rozpoczęliśmy przerabianie katechezy 14. Proszę o wykonanie ćwiczeń z tej katechezy. Dodatkowo proszę odpowiedzieć wysyłając na email parafialny odpowiedź na pytanie: Co świętujemy 25 marca? Kto był bohaterem tego wydarzenia - proszę wymienić wszystkie osoby zaangażowane?  Pozdrawiam.

Spotkanie organizacyjne 11.12.

Msza Święta z aktywnym uczestnictwem dzieci odbędzie się 15.12 o godz. 9.30.

Msza z aktywnym uczestnictwem dzieci w niedzielę 17.11. o godz. 9.30.

Spotkania modlitewne i organizacyjne w kościele w II środy każdego miesiąca. Najbliższe spotrkanie 13.11. Początek o godz. 18.00.

Msza z aktywnym uczestnictwem dzieci w niedzielę 20.10. o godz. 9.30.

Spotkania modlitewne i organizacyjne w kościele w II środy każdego miesiąca. Początek o godz. 18.00.

Msza Święta z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii 29.09. o godz. 9.30.

Przygotowanie do I Komunii będzie się odbywać w ramach Szkoły Przedmiotów Ojczystych (spotkania w soboty począwszy od 14.09), oraz przy parafii (spotkania w środy o godz. 18.00 – pierwsze spotkanie 11.09). Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wszystkich rodziców i dzieci, zarówno przygotowujących się przy szkole jak i przy parafii, zapraszam na spotkanie w najbliższą środę, 11.09.

Wiara pozwala nam pojąć, że istnieje coś niepojętego.

św. Anzelmz Canterbury